Олексій ДзюбаВійна
26 липня 2023, 18:38
2023-07-26
Інвестор Довгополий про український miltech: «Якщо у тебе немає досвіду побудови бізнесу у цій сфері, то вірогідність того, що вийде щось розробити навіть не 1%»
На думку експерта, серед 200 military-проєктів, з якими він знайомий, лише п’ять мають перспективи.
На думку експерта, серед 200 military-проєктів, з якими він знайомий, лише п’ять мають перспективи.
«Якщо у тебе немає досвіду побудови бізнесу у miltech-сфері, то вірогідність того, що вийде щось розробити навіть не 1%». Про це виданню Speka розповів інвестор Денис Довгополий.
«Ці процеси неможливо зробити за рік, два чи п’ять. У нас великий казан, де дуже багато цікавих розробок, але це все тільки-тільки формується. І оскільки цей ринок дуже важкий, то без розуміння того, як це працює, майже гарантовано втратиш гроші», — вважає Довгополий.
Він додав, що «ажіотаж є не тільки у нас, але і в Європі, в Ізраїлі і Штатах». І коли там будуть формуватися бізнеси, їм будуть потрібні таланти, тоді наші команди матимуть шанс на успіх у співпраці, сказав експерт.
«Я ознайомився з понад 200 українськими miltech-проєктами і маю сказати, що, мабуть, лише п’ять із них мають перспективи», — підсумував Денис Довгополий.
Які саме це проєкти, спеціаліст відмовився поки що називати.
Black box на пів року, донати як інвестиція в безпеку та крипта. Як айтішники витрачають гроші та у що інвестують
Зарплата працівників сфери IT в Україні — одна з найвищих. І саме вони є істотним джерелом допомоги армії та підтримки української економіки. Під час війни айтішники змінюють свої фінансові звички й замість інвестицій та відкладень часто донатять кошти на ЗСУ та волонтерські ініціативи.
dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують, скільки донатять та чи відкладають на чорний день.
Сьогоднішні герої — працівники IT-компаній Universe, Innovecs та PariMatch Tech.