Редакція dev.uaТаке життя
1 квітня 2025, 19:07
2025-04-01
ІТ-команда NIX отримала премію Cybersecurity Excellence Award. Розповідаємо про успіхи інженерів
Фахівці з NIX успішно втілили передові практики DevSecOps у проєкті клієнта з рейтингу Fortune Global 500. Це дало змогу скоротити витрати на виправлення прогалин у безпеці та прискорити випуск нових продуктів.
Фахівці з NIX успішно втілили передові практики DevSecOps у проєкті клієнта з рейтингу Fortune Global 500. Це дало змогу скоротити витрати на виправлення прогалин у безпеці та прискорити випуск нових продуктів.
Українських айтівців відзначили за успіхи в напрямі DevSecOps
Міжнародна премія з кібербезпеки Cybersecurity Excellence Award, започаткована в Балтіморі, США. Щороку нагородою відзначають ІТ-компанії та стартапи з усього світу.
У конкурсі беруть участь як окремі інженери з безпеки, так і команди фахівців. Інноваційність їхніх рішень оцінює журі з понад 600 000 експертів у галузі кібербезпеки.
Цьогоріч на премії Україну вигідно представили DevOps-спеціалісти з NIX.
Яка задача стояла перед інженерами
Інноваційне рішення задля підтримки безпеки айтівці реалізували для компанії з переліку Fortune Global 500. Клієнт займається розробкою програмного й апаратного забезпечення для різних систем і пристроїв: від серверів до мобільних гаджетів. Упродовж років компанія шукала спосіб швидко й ефективно попереджати кібератаки на свої продукти. Але через збільшення кількості інцидентів чиста швидкість призводила до помилок і зростання ризику втрати даних користувачів.
Команда NIX знайшла рішення й досягла показових результатів:
На 40% прискорили розгортання нових IT-продуктів, що дало змогу замовнику швидше пропонувати клієнтам нові функції та послуги.
На 25% скоротили кількість небажаних інцидентів — відтепер вразливості виявляють на початкових етапах розробки.
Зменшили витрати на виправлення проблем кібербезпеки, простою сервісів і затримки в розробці нових технологій.
Підвищили довіру кінцевих користувачів до продуктів компанії, що позитивно позначилось на репутації партнера.
Майбутнє безпечних розробок — за DevSecOps
Суть DevSecOps полягає в тому, щоб інтегрувати безпеку в кожен етап життєвого циклу розробки. Водночас додаткові заходи не повинні уповільнювати роботу. Власне, це й вдалося реалізувати фахівцям NIX.
Віктор Чернов, DevOps Team Lead в ІТ-команді NIX:
Порушення безпеки часто відбуваються через вразливості, які можна було виявити на ранніх етапах розробки. Тому нашою метою було не тільки пришвидшити розробку програмного забезпечення, але й створити надійні умови для розробки софту, що відповідатиме найвищим стандартам безпеки та продуктивності.
Для виконання задачі ми обрали підхід DevSecOps. Вбачаємо в цій практиці великий потенціал і впевнені: в наступні роки DevSecOps стане загальносвітовим трендом, і ця премія — зайвий доказ правильно обраного вектора розвитку нашої команди.
За словами експерта, в цьому проєкті команда вдалася до суттєвих змін у підходах до створення ІТ-продуктів замовника. Відбулася трансформація SDLC (Software development lifecycle) в SSDLC — Security Service Delivery Lifecycle. Завдяки реалізованим автоматизаціям процеси Security Risk Management і Security Mitigation стали прозорими й доступними всім учасникам проєкту.
Також айтівці впровадили підхід Shift Left, що передбачає автоматизовані перевірки ПЗ на ранніх стадіях життєвого циклу розробки. Тут стала в пригоді хмарна платформа AWS Security Hub. Відтепер більшість вразливостей виявляють до їх інтеграції в продукт.
Крім цього, працюючи за моделлю Infrastructure as Code (Інфраструктура як код), фахівці надали розробці гнучкості, а це зменшує часові втрати при зміні в процесах, командах чи загалом на ринку.
Результативність та обсяги виконаної «ніксами» роботи — беззаперечні, міжнародне визнання вкотре це підкреслює. Та в команді наголошують: нагорода — не привід зупиняти. Важливість кібербезпеки зростає щодня: хакери стають усе більш винахідливими, а знайдені проблеми — гострішими. Тож інженери продовжують тестувати нові рішення, щоб убезпечити клієнтів та їхніх користувачів і вивести надійність IT-продуктів на якісно вищий рівень.
IT на сторожі миру.
Як команда NIX допомагає українській армії та постраждалим
24 лютого Росія розгорнула широкомасштабну війну в Україні. Наші воїни боронять мир на фронті, а волонтери допомагають і у гарячих точках, і в тилу. Серед тих, хто підтримує армію та постраждалих — харківська IT-команда NIX.
«Нахуй робота, всім все пофіг коли війна». Керівництво NIX Solutions розіслало лист співробітникам і роз'яснило з ким збирається співпрацювати надалі, а з ким попрощається
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі