Допомогти українцям із житлом в Польщі. Досвід волонтерів, список платформ
У Польщу поїхали понад два мільйони українців з усіх трьох мільйонів біженців. Вони можуть бути у країні 18 місяців без документів. Білоруські волонтери, які живуть у Польщі, розповідають, як допомагають біженцям із житлом.
How to stand with Ukraine — серія матеріалів про те, як допомогти постраждалим від війни в Україні: куди перерахувати гроші, принести одяг і продукти, як допомогти біженцям знайти тимчасове чи постійне житло тощо. У цьому випуску ділимося списком платформ, де можна розмістити оголошення, якщо ви також хочете дати притулок потерпілим.
Допоможіть нам розширити список: залишайте посилання в коментарях або напишіть на пошту [email protected]
Анна, С++ розробниця з Білорусі, живе в Польщі з лютого 2021 року. Орендує двокімнатну квартиру в Кракові, в одній із кімнат приймає гостей:
— За 10 днів у мене зупинилося вже три українки. Першою була Людмила з Києва. Їй приблизно 60 років, жінка провела в мене дві ночі та потім вирушила до доньки в Іспанію. Другою біженкою була Варя із сином Єгором, вони приїхали до ночі, поїхали вранці — ми навіть до пуття не встигли познайомитися. Знаю, що далі жінка поїхала до своєї сестри у Познань. Третьою дівчиною, якій дали притулок, була Юлія з Одеси. Юлія живе з нами й зараз, вона планує провести в місті майже тиждень. Дівчина викладає англійську мову дітям (у школі та в межах приватних уроків). Вона поки що не знає, чи залишатися в країні, чи виїхати «кудись на південь», але їй уже запропонували займатися з українськими дітьми в одній польській школі.
Airbnb також пропонує платформу для розміщення оголошень на допомогу українцям.
Сервіс icanhelp зробили білоруси, які в Польщі з 2020 року, у команді з біженцем з Іраку Фархатом і ЛГБТ+ активістом Ніком Антіповим.
На Icanhelp уже понад 7000 пропозицій житла. У статусі «busy» зараз приблизно 1000 осіб — вони приймають біженців. Сам Георгій орендує в Кракові дві квартири. В одній із них живе з дружиною, у другій — білоруська родина, якій довелося покинути країну.
У Польщі, за словами Георгія, платформа не така популярна. Найбільше вихідних заявок у Берліні — 189 (на момент написання матеріалу). У Варшаві ж лише 15.
Де ще можна залишити оголошення про здавання житла:
Як допомогти українцям у Словаччині. Донейти, житло, одяг, волонтерство
Словаччина прийняла понад 250 тисяч українців, які втекли від війни. У країні відкрили благодійні організації, пункти збору гуманітарної допомоги, сайти, де постраждалі можуть попросити про допомогу.
How to stand with Ukraine — серія матеріалів про те, як допомогти постраждалим від війни в Україні: куди перерахувати гроші, принести одяг і продукти, як допомогти біженцям знайти тимчасове чи постійне житло тощо. У цьому випуску ділимося списком корисних посилань для тих, хто хоче допомогти українцям, які змушені були втекти до Словаччини.
Допоможіть нам розширити список: залишайте посилання в коментарях або напишіть на пошту [email protected]
Як допомогти українцям грошима. Зібрали посилання на фонди, діліться своїми!
Для початку потрібно визначитися, кому ви хочете допомогти: біженцям, ЗСУ або тим, хто залишився в Україні. Для кожного з напрямків волонтерські організації створили рахунки. Нижче даємо подробиці.
У серії матеріалів ми розповімо, як допомогти постраждалим від війни в Україні: куди перерахувати гроші, принести одяг і продукти, як допомогти біженцям знайти тимчасове або постійне житло та інше. У цьому випуску ділимося фондами та організаціями, які збирають гроші для постраждалих.
Допоможіть нам розширити список: залишайте посилання в коментарях або пишіть на пошту [email protected].
Як розмовляти з росіянами про війну в Україні. Інструкція від співзасновника Netpeak
Засновник компанії Netpeak Sofrware Артем Бородатюк у Facebook написав докладну інструкцію про те, як розмовляти про війну з росіянами, які загрузли в наративах роспропаганди.
dev.ua публікує повнотекст цього гайда.
Допомога українській армії, війна може переміститися в космос, втоплена МКС батутиста Рогозіна та інші space-tech події тижня
Щосуботи ми готували для вас з любов’ю традиційний дайджест космічних подій України та зарубіжжя. Але зараз наша любов і безмежна повага — Збройним силам України та бійцям територіальної оборони, які віддають свої життя в боротьбі за незалежність нашої країни.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі