Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаГаряченьке
13 липня 2022, 19:00
2022-07-13
Кіберполіція Одещини витратила понад $1000, аби зловити «хакера», якого врешті виправдав суд. Тепер судові витрати має погасити держава
Приморський районний суд Одеси виправдав «хакера», за яким полювали кіберполіціянти, визнавши зібрані ними докази недостатніми для звинувачення підозрюваного. Більше того, держава тепер має покрити понад $1000 судових витрат. Розповідаємо деталі історії.
Приморський районний суд Одеси виправдав «хакера», за яким полювали кіберполіціянти, визнавши зібрані ними докази недостатніми для звинувачення підозрюваного. Більше того, держава тепер має покрити понад $1000 судових витрат. Розповідаємо деталі історії.
Що сталося
Згідно матеріалів справи, уродженець міста Рені Одеської області у грудні 2020 року за допомогою свого персонального комп`ютера SpiderMan розмістив в мережі оголошення про продаж шкідливого програмного забезпечення «opencart (adm panel) brut.db+brut joomla, wp, drupal, Magento», призначеного для виконання несанкціонованих втручань до облікових записів різних поштових та інформаційних ресурсів, де містилась інформація з обмеженим доступом, шляхом проведення атаки типу «brut-force». Крім того, своє ПЗ користувач продавав через Telegram і в якості оплати брав криптовалюту, а саме Bitcoin.
За допомогою програми Private Keeper підозрюваний здійснював налаштування шкідливого програмного забезпечення «opencart (adm panel) brut.db+brut joomla, wp, drupal, Magento» та забезпечував його роботоспроможність. Він же й адміністрував програму, надаючи новим користувачам авторизаційний логін.
Історія з кіберполіцією
В січні 2020 року розробкою хакера зацікавились правоохоронці, і в якості таємного покупця спробували придбати ПЗ.
На хлопця завели кримінальну справу, та винним себе він не визнав, пояснивши, що він не створював будь-яких шкідливих програм та нікому не продавав.
На це кіберполіціянти надали судові документи, які свідчать про здійснення оперативних перевірок дій хакера, обшук та огляд гаджетів хлопця, а також провели експертизу.
Та адвокати обвинуваченого заявили, що зібрані під час досудового розслідування докази є недопустимими, оскільки зібрані з порушенням вимог Кримінально-процесуального кодексу України. Сторона захисту зазначає, що досудове слідство з моменту внесення відомостей до ЄРДР здійснювалось без нагляду та процесуального керівництва прокурора або ж здійснювалось прокурором (групою прокурорів), які не були призначені прокурорами у даному кримінальному проваджені у відповідності.
Контрольну закупку слідчих захист назвав провокуванням злочину.
І врешті суд визнав хакера невинним, так само не визнавши недійсними речові докази у справі, які збирали слідчі. Тепер слідчі мають погасити процесуальні витрати, пов`язані з проведенням експертиз на суму 35 694,88 грн за рахунок держави.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.