Тарас КозаковГроші
10 жовтня 2021, 16:28
2021-10-10
Корисна інвестідея: як вкластися в зелену енергетику через блокчейн
Крипторинок і зелена енергетика зазвичай знаходяться по різні боки барикад: блокчейн-транзакції вимагають великих енерговитрат і вважаються неекологічними. Але криптомеханізми можна використовувати і для підтримки чистої енергії. Розповідаємо, як це працює і в токени яких компаній на «зеленому» ринку має сенс вкладатися.
Крипторинок і зелена енергетика зазвичай знаходяться по різні боки барикад: блокчейн-транзакції вимагають великих енерговитрат і вважаються неекологічними. Але криптомеханізми можна використовувати і для підтримки чистої енергії. Розповідаємо, як це працює і в токени яких компаній на «зеленому» ринку має сенс вкладатися.
Незважаючи на пандемію, в 2020 році сектор відновлюваної енергетики виріс на 45% — це найбільший приріст за останні 20 років. На бум «зеленої» електроенергії вказують і інші фактори: президент США Джо Байден планує витратити $2 трлн з бюджету на підтримку відновлюваних джерел енергії протягом наступних чотирьох років. А сфери вітрової і сонячної енергії не перший рік входять в топ найбільш швидкозростаючих галузей за кількістю робочих місць. За обсягом залучених інвестицій відновлювані джерела енергії теж постійно зростають — у 2020-му розмір вкладень досяг $303 млрд, що поступається тільки показнику 2017 року.
В цілому, зелену енергетику досліджує все більше держав і компаній — вони публічно виступають на підтримку технологій і компаній з еко-сектора, а також диверсифікують свої портфелі на користь «зелених» брендів. З’являються і нові інструменти інвестицій, які відкривають доступ до ринку більш широкому сегменту аудиторії. Один з таких інструментів-токенізовані активи.
Блокчейн-інвестиції
Що таке токенізовані акції?
Токенизированные акції — це токени, вартість яких прив’язана до ціни реального активу, тобто це токенізований актив на блокчейні, вартість якого безпосередньо пов’язана з вартістю базисного активу. Токенізовані акції можуть перевершувати за ефективністю традиційні цінні папери, оскільки грошові витрати, пов’язані з обробкою угод, в даному випадку менше, а вартість контракту — нижче, тому що при роботі з блокчейном не потрібні посередники.
Наприклад, в Білорусі для покупки акцій зарубіжних компаній потрібно отримати дозвіл від Національного банку, а для цього потрібно надати обґрунтування покупки. Можна укласти з банком договір довірчого управління, але зазвичай для цього доведеться вкласти не менше $5000-$10000. Через Мобільний додаток торгувати акціями не вийде-таких опцій на місцевому ринку в принципі немає.
Альтернативне рішення-кріптобіржі з токенізірованнимі активами. Токенізувати можна будь-який біржовий актив: золото, нафта або акції великих технологічних компаній. Наприклад, акція Apple (AAPL) на Nasdaq коштує $130, а її токен на кріптобірже буде коштувати так само $130 — і ціна кріптактіва завжди буде слідувати за динамікою акцій.
Токенізовані акції знижують поріг входу для інвесторів, у тому числі у сфері зеленої енергетики. Початківець трейдер може вкластися в Постачальника сонячних панелей або компанію, яка виробляє інноваційні акумулятори для електрокарів, і заробити на зростанні або падінні активів. Розберемо 5 «зелених» компаній, в токенізовані акції яких можна вкластися.
Найбільший світовий виробник сонячних батарей і електростанцій інвестує великі суми в R&D і цим виділяється на тлі інших компаній. У First Solar вже є кілька цікавих розробок, наприклад, технологія тонкоплівкових сонячних елементів, адаптованих до умов спекотної погоди і високої вологості. За прогнозами аналітиків, попит на сонячні панелі буде рости, а разом з ним будуть підскакувати і котирування лідерів ринку.
З 2012 року First Solar досить стабільно зростала: вартість однієї акції становить в середньому $35-70, але в 2021 році ціна на якомусь етапі підійшла до $95. Якщо First Solar продовжить рости, то інвестиції можуть виявитися вигідними в довгостроковій перспективі. Але навіть в поточному стані компанія досить стійка, на її балансі, за останніми даними, числиться $1,5 млрд.
Американсько-ізраїльська компанія розробляє і продає інверторні системи постійного струму, які використовують для сонячних фотоелектричних установок по всьому світу. Також компанія планує випускати компоненти для електромобілів, у тому числі акумулятори.
Фінансові показники SolarEdge в першому півріччі 2020 року стабільно зростали, хоча в той період інші гравці ринку, навпаки, втрачали позиції. У серпні 2021 року акції виробника інверторів злетіли на 16,6% до $308, проте потім опустилися до $301. Зараз вартість однієї акції SolarEdge становить $277.
Ще один великий виробник сонячних модулів випускає панелі, які вважаються найефективнішими в світі — їх ККД становить 22-24%. Не дивно, що вже більше мільйона будинків по всьому світу забезпечені панелями Jinko Solar.
В останні 10 років виручка компанії впевнено зростала, як і чистий прибуток, а сонячні батареї користувалися попитом навіть в пік пандемії. Однак акції Jinko Solar стагнують з 2014 року. Сьогодні вартість одного цінного паперу становить $42. Це досить низька ціна, а з урахуванням можливих мультиплікаторів ще й вигідна.
Американська компанія спеціалізується на виробництві брому і каталізаторів очищення, але її головний продукт — літій, ключовий компонент акумуляторів для електрокарів і більшості сучасних девайсів.
У першому півріччі 2021 продажі електрокарів в Європі сильно виросли і навіть обігнали показники Китаю, а разом з цим підскочив попит і на літій. На даний момент вартість акції Albemarle становить $225, але якщо попит на метал продовжить рости, цінні папери можуть підскочити в ціні.
Enphase Energy — найбільший енергетичний холдинг, який надає рішення для управління сонячною генерацією. Компанія збирає мікроінвертори на основі напівпровідників, які оптимізують роботу сонячних модулів. У портфель компанії також входять системи зберігання батарей змінного струму.
Близько 90% ринку інверторів поділено між Enphase Energy і її конкурентом SolarEdge. У 2012 році Enphase займала 53% ринку рішень для житлових приміщень в США, що робило її шостим за величиною виробником інверторів в світі.
Enphase також входить в список компаній, в які адміністрація Байдена має намір вкластися в найближчі 3-4 роки. При цьому поки папери компанії коштують відносно недорого-одна акція обійдеться в $163.
На платформі представлені понад 2000 активів: криптовалюти, токенізовані акції найбільших у світі компаній, токенізовані ETF, токенізовані фондові індекси, токенізовані валюти і токенізовані облігації. На кріптобірже доступна як покупка і продаж активів, так і ТОРГІВЛЯ З левереджем до 500х.
Повідомлення містить інформацію про рух ринку, але не є інвестиційним дослідженням і не повинно розглядатися в якості інвестиційної ради. Це суб'єктивна точка зору автора матеріалу на об'єкт повідомлення. Матеріал не є фінансовою консультацією. Інвестиції пов’язані з ризиком втрати всіх інвестицій. Успіх минулих інвестицій не означає успіху в майбутньому.
Інвестідея: як вкластися в зелену енергетику через блокчейн
Крипторинок і зелена енергетика зазвичай знаходяться по різні боки барикад: блокчейн-транзакції вимагають великих енерговитрат і вважаються неекологічними. Але криптомеханізми можна використовувати і для підтримки чистої енергії. Розповідаємо, як це працює і в токени яких компаній на «зеленому» ринку має сенс вкладатися.
Попри пандемію, у 2020 році сектор відновлюваної енергетики виріс на 45% — це найбільший приріст за останні 20 років. На бум «зеленої» електроенергії вказують і інші чинники: президент США Джо Байден планує витратити $2 трлн з бюджету на підтримку відновлюваних джерел енергії впродовж наступних чотирьох років. А сфери вітрової та сонячної енергії не перший рік входять в топ найбільш швидкозростаючих галузей за кількістю робочих місць. За обсягом залучених інвестицій поновлювані джерела енергії теж постійно ростуть — у 2020-му обсяг вкладень досяг $303 млрд, що поступається тільки показником 2017 року.
У цілому, зелену енергетику досліджує все більше держав і компаній-вони публічно виступають на підтримку технологій і компаній з екосектора, а також диверсифікують свої портфелі на користь «зелених» брендів. З'єднання є і нові інструменти інвестицій, які відкривають доступ до ринку більш широкому сегменту аудиторії. Один з таких інструментів-токенізовані активи.
Блокчейн-інвестиції
Що таке токенізовані акції?
Токенізовані акції — це маркери, вартість яких прив’язана до ціни реального активу, тобто це токенізований актив на блокчейні, вартість якого безпосередньо пов’язана з вартістю базисного активу. Токенізовані акції можуть перевершувати за ефективністю традиційні цінні папери, оскільки грошові витрати, пов’язані з обробкою урік, в такому випадку менше, а вартість контракту — нижче, тому що при роботі з блокчейном не потрібні посередники.
Наприклад, у Білорусі для покупки акцій закордонних компаній слід отримати дозвіл від Національного банку, а для цього треба надати обґрунтування покупки. Можна укласти з банком договір довірчого управління, але зазвичай для цього доведеться вкласти не менше $5000-$10000. Через мобільний додаток торгувати акціями не вийде-таких опцій на місцевому ринку в принципі немає.
Альтернативне рішення-криптобіржі з токенізованими активами. Токенізувати можна будь-який біржовий актив: золото, нафту або акції великих технологічних компаній. Наприклад, акція Apple (AAPL) на Nasdaq коштує $130, а її токен на криптобіржі буде коштувати так само $130 — і ціна криптоактиву завжди буде слідувати за динамікою акцій.
Токенізовані акції знижують поріг входу для інвесторів, в тому числі в сфері зеленої енергії. Трейдер-початківець може вкластися в постачальника сонячних панелей або компанію, яка виробляє інноваційні акумулятори для електрокарів, і заробити на зростанні або падінні активів. Розберемо 5 «зелених» компаній, в токенізовані акції яких можна вкластися.
Найбільший світовий виробник сонячних батарей і електростанцій інвестує великі суми в R&D і цим бачиться на тлі інших компаній. У First Solar вже є кілька цікавих розробок, наприклад, технологія тонкоплівкових сонячних елементів, адаптованих до умов спекотної погоди та високої вологості. За прогнозами аналітиків, попит на сонячні панелі буде рости, а разом з ним будуть підскакувати й котирування лідерів ринку.
З 2012 року First Solar досить стабільно росла: вартість однієї акції становить в середньому $35-70, але у 2021 році ціна на якомусь етапі зросла до $95. Якщо First Solar продовжить рости, то інвестиції можуть виявитися вигідними в довгостроковій перспективи. Але навіть в поточному стані компанія досить стійка. На її балансі, за останніми даними, значитися $1,5 млрд.
Американсько-ізраїльська компанія розробляє і продає інверторні системи постійного струму, які використовують для сонячних фотоелектричних установок по всьому світу. Також компанія планує випустити компоненти для електромобілів, в тому числі акумулятори.
Фінансові показники SolarEdge в першому півріччі 2020 року стабільно росли, хоча в тій період інші гравці ринку, напаки, втрачали позиції. У серпні 2021 року акції виробника інверторів злетіли на 16,6% до $308, однак потім опустилися до $301. Зараз вартість однієї акції SolarEdge становить $ 277.
Ще один великий виробник сонячних модулів випускає панелі, які вважаються найбільш ефективними у світі-їх ККД становить 22-24%. Не дивно, що вже більше мільйона будинків по всьому світу забезпечені панелями Jinko Solar.
В останні 10 років віруска компанії впевнено росла, як і чистий прибуток, а сонячні батареї користувалися попитом навіть в пік пандемії. Однак акції Jinko Solar стагнують з 2014 року. Сьогодні вартість одного цінного паперу становить $42. Це досить низька ціна, а з урахуванням можливих мультиплікаторів ще й вигідна.
Американська компанія спеціалізується на виробництві брому і каталізаторів очистки, але її головний продукт — літій, ключовий компонент акумуляторів для електрокарів і більшості сучасних девайсів.
У першому півріччі 2021 продажі електрокарів в Європі сильно виросли та навіть обігнали показники Китаю, а разом з цим підскочив попит і на літій. На цю годину вартість акції Albemarle становить $225, але якщо попить на метал ростиме, цінні папери можуть підскочити в ціні.
Enphase Energy-найбільший енергетичний холдинг, який надає рішення для управління сонячною генерацією. Компанія збирає мікроінвертори на основі напівпровідників, які оптимізують роботу сонячних модулів. У портфель компанії також входять системи зберігання батарей змінного струму.
Близько 90% ринку інверторів поділено між Enphase Energy і її конкурентом SolarEdge. У 2012 році Enphase займала 53% ринку рішень для житлових приміщень в США, що робило її шостим за величиною виробником інверторів у світі.
Enphase також входити в список компаній, в які адміністрація Байдена має намір вкластися в найближчі 3-4 роки. При цьому поки папери компанії коштують відносно недорого — одна акція обійдеться в $ 163.
На платформі представлені понад 2000 активів: криптовалюта, токенізовані акції найбільших в світі компаній, токенізовані ETF, токенізовані фондові індекси, токенізовані валюти і токенізовані облігації. На криптобіржі доступна як покупка і продаж активів, так і торгівля з левереджем до 500х.
Повідомлення містить інформацію про рух ринку, але не є інвестиційним дослідження і не повинно розглядатися як інвестиційна порада. Це суб'єктивна точка зору автора матеріалу на об'єкт повідомлення. Матеріал не є фінансовою консультацією. Інвестиції пов’язані з ризиком втрати всіх інвестицій. Успіх минулих інвестицій не означає успіху в майбутньому.
По темі
5 найперспективніших альткоїнів другої половини 2021 року
dev.ua запускає джобборд з акційною пропозицією для IT-роботодавців
NFT-токени: тренд, що пішов, чи у них все-таки є майбутнє?
Майже кожні півроку на крипторинку піднімається нова хвиля хайпа. У другій половині 2020-го в тренді були децентралізовані фінанси (DeFi), а на початку 2021-го — невзаємозамінні токени (NFT): художники заробляли мільйони на віртуальних картинах, герої мемів продавали свої фото за нечувані суми грошей, а найбільші були на аукціоні. Світ збожеволів, але чи буде він божеволіти і далі?