💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
2 квітня 2024, 15:18
2024-04-02
В Ajax Systems пояснили, що не так з китайськими камерами відеоспостереження
За словами Chief marketing officer в Ajax Systems Валентина Гриценко, найбільші виробники камер спостереження — це китайські компанії, які зараз перебувають під тиском на заході через проблеми з приватністю даних. Ось які вони мають недоліки.
Про це Гриценко розповів в інтерв’ю виданню LIGA.Tech. На його думку, є є чимало випадків, які свідчать, що за допомогою китайських камер відбувалося незаконне стеження за об'єктами.
Слабким місцем таких камер є паролі. Більшість з них мають пароль за замовчуванням, який не можна змінити під час налаштування.
«Коли ми бралися за розробку власних камер, розуміли, що це має стати одним з УТП наших камер», — розповів Валентин Гриценко. Натомість камери відеоспостереження Ajax мають безпарольну автентифікацію.
«Відповідно, один раз прив’язавши камеру до віртуального спейсу, ти будеш впевнений, що відео з камери доступно лише тобі або іншому користувачу спейсу за твоїм дозволом. Авторизація відбувається у зашифрованому вигляді через хмару Ajax Cloud. А локальний запис на NVR-відеореєстраторі або на вбудованій карті пам’яті може бути зчитаний тільки під твоїм обліковим записом», — пояснив CMO Ajax Systems.
За його словами, наразі камери відеоспостереження різних виробників мають приблизно однакові hardware-компоненти.
«Компонентна база у компаній в одній ціновій категорії — дуже сильно схожа. Щоб виграти конкуренцію на ринку відеоспостереження, будемо перемагати софтом», — говорить Валентин Гриценко.
Нагадаємо, що раніше відвідувачі мережі супермаркетів Morrisons у Великій Британії висловили обурення, через встановлення пристроїв Safer Pod S1, обладнаних системою від української компанії Ajax Systems. За їхніми словами, ці камери відеоспостереження у стилі «Робокопа», змушують їх «відчувати себе злочинцями».