😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоГроші
8 січня 2024, 15:42
2024-01-08
У НБУ пояснили, чому не планують легалізувати криптовалюту як платіжний засіб
У листопаді 2023 року зареєстрували законопроєкт про оподаткування операцій із віртуальними активами, який розробило Мінцифри спільно з нардепами та представниками бізнесу. Але навіть у разі ухвалення цього документу криптовалюту не планують легалізувати як платіжний засіб.
У листопаді 2023 року зареєстрували законопроєкт про оподаткування операцій із віртуальними активами, який розробило Мінцифри спільно з нардепами та представниками бізнесу. Але навіть у разі ухвалення цього документу криптовалюту не планують легалізувати як платіжний засіб.
Про це в ефірі YouTube-каналу «Ми — Україна» заявила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє Obozrevatel.
Катерина Рожкова зазначила, що Україна дотримується позиції Міжнародного валютного фонду, який неодноразово виступав проти визнання криптовалюти законним засобом платежу.
«Ми поки що на цьому шляху [легалізації криптоактивів] перебуваємо там, де й кілька років тому. Ми не вважаємо криптоактиви засобом платежу. Тобто це не гроші. І, до речі, у цьому питанні наша позиція збігається з думкою колег із Міжнародного валютного фонду», — підкреслила Рожкова.
За її словами, під час війни будь-які зміни ландшафту й інструментарію грошово-кредитної політики можуть суттєво загрожувати стабільності української фінансової системи.
«Саме тому в меморандумі є окремий пункт про те, що ми разом з експертами МВФ вивчимо основні підходи та практики європейських країн та інших країн до регулювання криптоактивів, після чого подивимось, як правильно імплементувати це в наше законодавство», — пояснила Рожкова.
За словами заступниці голови НБУ, це не основний пріоритет агентства, оскільки для економіки України зараз важливіше мати макрофінансову стабільність. Рожкова назвала це одним із найвагоміших чинників забезпечення подальшого відновлення економіки.
«Зростання — це надходження до бюджету. А надходження до бюджету — це фінансування армії», — наголосила Катерина Рожкова.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.