💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
18 січня 2024, 17:51
2024-01-18
Ужгородець скористався експлойтом банкомата, завдяки якому поповнив свої картки на 90 000 грн, не витрачаючи готівку. Яке покарання йому призначив суд
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області виніс вирок українцю, який знайшов спосіб обдурити банкомат. Завдяки експлойту, банк зараховував гроші на його рахунок, а банкомат повертав внесені кошти готівкою.
Суд встановив, що ужгородець мав злочинний умисел спрямований на протиправне заволодіння грошовими коштами АТ «Державний ощадний банк України». Для цього він використовував банкомати цього банку.
Як працювала шахрайська схема
Чоловік поповнював готівкою свою банківську картку АТ «ПУМБ», після чого система відправляла запит на VISA та далі в банк-емітент для дозволу виконання операції.
Після отримання від банку-емітента відповіді з підтвердженням виконання операції поповнення карткового рахунку на банкомат надходило повідомлення про успішну операцію з боку банку-емітента АТ «ПУМБ» та команда прийняти готівку. Проте, при обробці даних отриманих від банку, банківська платіжна карта, яку використовував шахрай, відхиляла операції з помилкою обробки чипом картки. Внаслідок чого купюри, які він вносив, не потрапляли до депозитної касети банкомата, а поверталися разом з карткою власнику.
Однак грошові кошти, з урахуванням факту успішної операції для поповнення рахунку клієнта від АТ «Державний ощадний банк України» зарахувалися на рахунок банківської платіжної картки у розмірі відповідно до суми поповнення.
Ужгородець провів низку таких операцій з 29.11.2021 по 17.01.2022, «поповнюючи» картку на суми від 500 до 7500 гривень. Загалом йому вдалося поцупити таким чином 90 554 грн в «Ощадбанку». На суді представник банку попросив суд стягнути з обвинуваченого 91950 грн.
Що вирішив суд
Ужгородський міськрайонний суд взяв до уваги, що шахрай щиро покаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину та дав визнавальні показання. Крім того, він мав інвалідність першої групи.
Суд визнати його винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки.
Разом з тим, для досягнення мети покарання, передбаченої ст. 50 КК України, якою встановлено, що «покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами», суд, вирішив застосувати до ужгородця положення ст. 75 КК України та звільнити його від відбування покарання з випробуванням.
«Суд вважає, що саме таке покарання буде достатнім, справедливим і необхідним для виправлення обвинуваченого та для запобігання вчиненню кримінальних правопорушень як ним, так і іншими особами», — вказано у справі.
Так, українець, що обдурював банкомати, уникнув позбавлення волі, за умови що протягом 2 років іспитового строку він не вчинить нового злочину.