Месенджер Signal оновили так, щоб його не змогли зламати квантові комп'ютери. У чому секрет
Розповідаємо про PQXDH.
Розповідаємо про PQXDH.
Месенджер Signal оновили так, щоб його не змогли зламати квантові комп’ютер, повідомляється на сайті компанії.
Це стало можливим завдяки удосконаленню криптографічного протоколу, спрямованого на підвищення стійкості до потенційних зломів з боку квантових комп’ютерів. Оновлення має назву PQXDH і являється розширенням наявної специфікації Signal — X3DH.
Річ у тому, що квантові комп’ютери (КК), на відміну від «класичних», використовують одиницю виміру «кубіт» (замість бітів). Це означає, що поки ми не завершили обчислення, алгоритм може «досліджувати» всі можливі варіанти умов та розгалужень. Що дає змогу розв’язувати складні задачі оптимізації. Зокрема, проблему прихованих підгруп, яка лежить в основі багатьох криптографічних алгоритмів месенджерів.
Наразі квантові комп’ютери не становлять загрози для криптографії з відкритим ключем. Проте майбутні квантові комп’ютери потенційно можуть розшифровувати зашифровані повідомлення. Тому був створений протокол PQXDH, який має дворівневий підхід: зловмиснику потрібно зламати обидві криптографічні системи, щоб отримати доступ до зашифрованих даних.
«99% шифрованого трафіку записаного зараз, через 10–20 років, коли КК можуть стати реальністю, втратить будь-яке значення. Готовність Signal впроваджувати PQ-алгоритми — гарна ініціатива. Ми будемо краще підготовлені, якщо в КК буде якийсь прорив, і це приверне більше уваги до самих алгоритмів», — пояснив у Facebook важливість нового шифрування український «етичний» хакер Sean Townsend (Андрій Баранович).
PQXDH вже мають останні версії Signal. У найближчі місяці компанія планує відключити протокол X3DH для нових чатів і додати до них та попередніх PQXDH.