🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олег ОнопрієнкоВійна
21 березня 2025, 12:20
2025-03-21
Міноборони кодифікувало пристрої для піхотного озброєння
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації низку пристроїв, що підвищують зручність і ефективність використання стрілецької зброї та гранатометів у Силах оборони. Нові розробки, створені українськими зброярами, призначені для встановлення на бойову техніку та стаціонарні позиції.
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації низку пристроїв, що підвищують зручність і ефективність використання стрілецької зброї та гранатометів у Силах оборони. Нові розробки, створені українськими зброярами, призначені для встановлення на бойову техніку та стаціонарні позиції.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України з посиланням на Головне управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.
Зокрема, до використання в ЗСУ допущено:
Триногу-мортиру для автоматичного гранатомета Mk 19 (40 мм),
Малу піхотну триногу для великокаліберного кулемета Browning M2,
Універсальне кріплення-ложемент для різних типів зброї,
Стійку для пікапа для встановлення кулеметів.
Розроблена українськими інженерами тринога-мортира дозволяє гранатометникам вести вогонь по навісній траєкторії з укритих позицій. Завдяки міцній конструкції та системі плавного регулювання забезпечується стабільність і точність наведення без завалу осі обертання.
Мала піхотна тринога є вітчизняним аналогом закордонної моделі для великокаліберних кулеметів. Вона легко розкладається, швидко встановлюється та сумісна з різними моделями зброї за допомогою додаткових адаптерів.
Універсальне кріплення-ложемент забезпечує надійний монтаж зброї на різні платформи — від піхотних триног і автомобілів до бронетехніки, плавзасобів та автоматизованих турелей. Для великокаліберних кулеметів конструкція знижує віддачу, покращуючи точність стрільби та зменшуючи вібраційний вплив на прицільні пристрої.
Стійка для пікапа спроєктована для встановлення великокаліберних кулеметів у кузові автомобіля. Вона має виносну конструкцію для оптимального розташування стрільця та забезпечує двоосьове обертання зброї. Спеціальні втулки в обертальних вузлах не потребують обслуговування, а приєднувальний механізм дозволяє швидко змінювати або демонтувати зброю разом із ложементом.
Запровадження цих пристроїв у підрозділах Сил оборони України сприятиме підвищенню бойової ефективності та мобільності військових.
Раніше Міністерство оборони повідомило про розробку законодавства, яке врегулює винагороди для військових винахідників.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.