«Наші потужності — 100 роботів-камікадзе на місяць». У Ratel показали роботу корисних наземних платформ для ЗСУ
Компанія створила цілу лінійку корисних для фронту пристроїв.
Компанія створила цілу лінійку корисних для фронту пристроїв.
Компанія створила цілу лінійку корисних для фронту пристроїв.
Тарас Остапчук з компанії з виготовлення роботизованих платформ Ratel розповів «Мілітарному» про створення робота-камікадзе для ЗСУ.
«Ми виготовляємо робота-камікадзе, робота з дистанційного мінування та дві евакуаційні платформи — шести та чотириколісну. Все допущено до експлуатації та вже застосовується в ЗСУ. Усе перебуває на серійному виробництві», — каже фахівець.
Остапчук додає, що все розпочалося в грудні 2022-го року з робота-камікадзе. Вже в березні пройшли на полігоні його перші випробування, а з травня 2023-го — він став на серійне виробництво.
«В листопаді ми зробили до нього надбудову. Таким чином робот-камікадзе став ще й дистанційним мінувачем. У випадку камікадзе він перевозить 35 кг, у випадку мінування — дві противотанкові міни. Він без проблем їздить на 1,5 км за допомогою звичайного пульта», — констатує спеціаліст.
Якщо використовувати ретранслятор, то рекорд дальності їзди робота-камікадзе 6,3 км. «Особисто я на фронті на сході спокійно проїхав 3,5 км», — говорить Тарас.
В липні 2023 року компанія розпочала розробку логістичних платформ та створили першу повнопривідну колісну платформу, яка вже працює на фронті.
«Наші потужності — 100 роботів-камікадзе на місяць. Частина матеріалів йдуть з Китаю, частина — з України. Вся металообробка зроблена власними силами. Щодо логістичних платформ, то маємо потужності виготовляти їх 10 на місяць, це якщо говорити про 8-годинну зміну», — підсумував Тарас Остапчук.