🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
5 травня 2022, 21:37
2022-05-05
5 цікавих фактів про NFT-музей Meta History: Museum of War
Meta History: Museum of War — музей NFT-мистецтва, створений для висвітлення реальних подій російського вторгнення на територію України. Музей підтримало Міністерство цифрової трансформації та Михайло Федоров для збору коштів на підтримку України.
Ми обрали 5 цікавих фактів з інтерв’ю, яке зробив Vector з засновником музею, core-командою проєкту та партнерами.
Meta History: Museum of War — музей NFT-мистецтва, створений для висвітлення реальних подій російського вторгнення на територію України. Музей підтримало Міністерство цифрової трансформації та Михайло Федоров для збору коштів на підтримку України.
Ми обрали 5 цікавих фактів з інтерв’ю, яке зробив Vector з засновником музею, core-командою проєкту та партнерами.
Засновник та команда
Засновник музею зберігає інкогніто та іменує себе V K. Він визначає свою посаду і роль у проєкті як «Genesis».
Після початку війни, V K вирішив створити проєкт, щоб допомогти українцям. У Львові, куди він виїхав, сформувалась ідея оформити проєкт у NFT, щоб зафіксувати достовірну історію в блокчейні.
Олександр Похиленко програміст і член core-команди Meta History познайомився із засновником у 2017 році. Разом вони сформували концепт до концепту Meta History: Museum of War.
Анна Фаєрбах — арткоординаторка проєкту, яка шукає митців.
Підтримка Мінцифри
Підтримку Мінцифри музей отримав завдяки експертці віртуальних активів у міністерстві Валерії Паніній, яка дізналась про роботу над концепцією NFT-музею в чаті української NFT-спільноти. Наразі Мінцифри здійснює інформаційну підтримку, легітимізацію проєкту та підтримку у зборі коштів.
Технічні рішення та смартконтракт від Fair.xyz
Meta History — це вітрина первинного продажу.
Технологія від Fair.xyz створює віртуальну чергу та після початку продажу, запускає людей в систему по черзі. Це допомагає уникнути перевантаження серверу, надмірних комісій та вирішує проблему с ботами, які скуповують частину колекції на первинних ринках та перепродають її дорожче на вторинних.
Смартконтракт музею ERC-721 — це стандарт Ethereum для створення NFT.
Гроші
Комісія за токени складає $10–20 незалежно від того, один токен він купив чи декілька.
Всі гроші надходять на криптогаманець України Ethereum-мережі криптофонду Aid For Ukraine. Будь-хто може натиснути в будь-який момент кнопку на ресурсі, яка передає всі гроші на цей криптогаманець.
З конкурсу PROSPECT 100, в рамках якого були представлені 12 робіт, користувачі купили 11 робіт, що принесло 4.725 ETH (приблизно $13 510).
Всі первинні продажі здійснюються за ціною 0,15 ETH та надходять до українського криптогаманця. З усіх вторинних продажів стягується 10%, так зване роялті у той самий фонд, а 90% отримує продавець роботи.
За меморандумом між криптобіржею та Мінцифри, всі гроші йдуть на військові та гуманітарні потреби України, про що міністерство регулярно звітує.
Митці й мистецтво
Митців для Meta History шукають в соціальних мережах та через нетворк. Вони створюють свої роботи під впливом новини про війну.
Загалом команда вела переговори із 200 учасниками, з них 99 робіт були представлені в першому дропі.
NFT-токени: тренд, що пішов, чи у них все-таки є майбутнє?
Майже кожні півроку на крипторинку піднімається нова хвиля хайпа. У другій половині 2020-го в тренді були децентралізовані фінанси (DeFi), а на початку 2021-го — невзаємозамінні токени (NFT): художники заробляли мільйони на віртуальних картинах, герої мемів продавали свої фото за нечувані суми грошей, а найбільші були на аукціоні. Світ збожеволів, але чи буде він божеволіти і далі?