Наталя ХандусенкоНавколо IT
15 листопада 2023, 11:26
2023-11-15
Nvidia представила H200 — найшвидший у світі прискорювач обчислень для найпотужніших ШІ
На конференції Supercomputing 2023 цього тижня Nvidia оголосила про вихід нового суперчіпа для завдань штучного інтелекту та найпотужнішого графічного процесора. Ця технологія являє собою значний стрибок у порівнянні з останнім поколінням і використовуватиметься в центрах обробки даних і суперкомп’ютерах.
На конференції Supercomputing 2023 цього тижня Nvidia оголосила про вихід нового суперчіпа для завдань штучного інтелекту та найпотужнішого графічного процесора. Ця технологія являє собою значний стрибок у порівнянні з останнім поколінням і використовуватиметься в центрах обробки даних і суперкомп’ютерах.
Графічний процесор HGX H200
Ключовим продуктом є графічний процесор HGX H200 на основі архітектури Hopper від NVIDIA, заміна популярного графічного процесора H100, пише Engadget.
Вперше використовує пам’ять HBM3e, яка є швидшою та має більшу місткість, тому краще підходить для великих мовних моделей.
Забезпечує 141 ГБ пам’яті зі швидкістю 4,8 терабайта на секунду, майже вдвічі більшу місткість і у 2,4 раза більшу пропускну здатність у порівнянні зі своїм попередником, A100.
Джерело: Engadget
Щодо переваг для штучного інтелекту, компанія заявляє, що HGX H200 подвоює швидкість виведення на Llama 2, LLM із 70 млрд параметрів, порівняно з H100.
HGX H200 працюватиме в усіх типах центрів обробки даних (локальних, хмарних, гібридних хмарних і периферійних), а також розгортатиметься в Amazon Web Services, Google Cloud, Microsoft Azure та Oracle Cloud Infrastructure тощо. Він має з’явитися у другому кварталі 2024 року.
Суперчіп GH200 Grace Hopper
Іншим ключовим продуктом NVIDIA є «суперчіп» GH200 Grace Hopper, який об’єднує графічний процесор HGX H200 і процесор NVIDIA Grace на базі Arm за допомогою NVLink-C2C. Він розроблений для суперкомп’ютерів, щоб дозволити вченим і дослідникам розв’язувати найскладніші проблеми світу шляхом прискорення складних застосунків на основі ШІ штучного інтелекту та високопродуктивні обчислення, які працюють з терабайтами даних.
GH200 буде використовуватися в «40+ суперкомп’ютерах зі штучним інтелектом у світових дослідницьких центрах, виробниках систем і хмарних провайдерах», — заявили в компанії, в тому числі від Dell, Eviden, Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, QCT і Supermicro. Серед них також суперкомп’ютери Cray EX2500 від HPE, які використовуватимуть процесори GH200, масштабовані до десятків тисяч вузлів Grace Hopper Superchip.
Джерело: Engadget
Можливо, найбільшим суперкомп’ютером Grace Hopper стане JUPITER, розташований в Німеччині, який після встановлення у 2024 році стане «найпотужнішою системою штучного інтелекту у світі». Він використовує архітектуру з рідинним охолодженням «з бустерним модулем, що містить близько до 24 000 суперчіпів NVIDIA GH200, з’єднаних із мережевою платформою NVIDIA Quantum-2 InfiniBand», — повідомляє NVIDIA.
NVIDIA каже, що JUPITER допоможе здійснити науковий прорив у ряді областей, включно з прогнозуванням клімату та погоди та створення їхньої симуляції з високою роздільною здатністю та інтерактивною візуалізацією. Його також використовуватимуть для відкриття ліків, квантових обчислень і промислового проєктування.
Нові технології стануть ключовими для NVIDIA, яка зараз отримує більшу частину своїх доходів від ШІ та сегментів центрів обробки даних. Минулого кварталу компанія отримала рекордний дохід у $10,32 млрд з $13,51 млрд загального доходу, що на 171% більше, ніж рік тому.
Акції, криптовалюти, позики та ментальне здоров'я. Як айтішники витрачають гроші і в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. За даними Держслужби статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника зі сфери інформації та телекомунікації в грудні склала 29, 963 грн. Це найвищий показник серед усіх сфер діяльності, крім фінансів, при тому, що середня зарплата в країні — 17 453 грн.
dev.ua продовжує розпитувати айтішників, куди вони витрачають гроші і у що інвестують, адже заробляють вони в рази більше, ніж пересічні українці. Сьогоднішні герої — з Ciklum, IZI.ua і Bigl.ua, а також NVIDIA.