Програма «українського кешбеку», яку ініціював Зеленський, може коштувати держбюджету 10 млрд грн цього року. Як вона, ймовірно, працюватиме
У розробці рішення владі допомагають monobank і ритейлери.
У розробці рішення владі допомагають monobank і ритейлери.
Програма «українського кешбеку», яку ініціював президент Володимир Зеленський, може коштувати держбюджету 10 млрд грн цього року, пише Forbes.
Вона має стартувати на початку липня цього року, розповіли виданню три співрозмовники знайомі з концепцією з боку бізнесу та державного сектору. У програмі можуть брати участь товари, які вироблені в Україні та мають відповідний штрих-код країни виробника.
Попередньо механізм буде схожий на той, який був з картою «єПідтримка», тобто це може бути віртуальна карта у банку. Витратити кошти можна буде виключно на товари, які вироблені в Україні.
До консультацій з програми залучений, наприклад, «Епіцентр» Олександра і Галини Герег. Також факт перемовин підтвердили ще 3 продуктові мережі, які попросили не згадувати їх у матеріалі поки йдуть консультації щодо проєкту.
Також над нею працює й інший український бізнес. «Ми віддали на цей проєкт одного з наших найсильніших менеджерів», — каже співзасновник monobank Олег Гороховський. Попередні консультації щодо концепції програми вже пройшли на рівні найбільших гравців українського ритейлу, міжнародних партнерів та платіжних систем Visa та Mastercard.
Важлива умова програми — продавець має бути платником на загальній системі оподаткування. Цю тезу підтвердили ще два співрозмовники, які також дотичні до розробки концепту.
Найбільш ймовірний сценарій, що на товари, які будуть підпадати під програму буде нараховуватися кешбек у розмірі 10%. У такому разі програма «українського кешбеку» коштуватиме на рік близько 20 млрд грн, кажуть три співрозмовники знайомі з концепцією.
Остаточну концепцію «українського кешбеку» має протягом наступних місяців затвердити уряд. Але через потреби у додатковому фінансуванні, а отже у змінах до бюджету, виділення коштів потребує окремого голосування у парламенті. Нардепи з фінансового-економічного блоку Верховної Ради, з якими спілкувалося видання сумніваються, що у парламенті вистачить голосів на підтримку цього рішення.
Нагадаємо, що наприкінці лютого Володимир Зеленський анонсував програму національного кешбеку «Купуй українське». З нею українці зможуть отримувати частину коштів, витрачених на товари українських виробників. Тоді ж Кабмін затвердив зображення торговельної марки «Зроблено в Україні».