🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
25 жовтня 2023, 12:26
2023-10-25
Київські студенти створили пристрій для діагностики слуху, який підходить навіть для немовлят і можна використовувати в умовах фронту
Студенти КПІ імені Ігоря Сікорського розробили пристрій, який допоможе вчасно виявити хворобу й запобігти втраті слуху. Чим він відрізняється від конкурентів і в чому його унікальність?
Студенти КПІ імені Ігоря Сікорського розробили пристрій, який допоможе вчасно виявити хворобу й запобігти втраті слуху. Чим він відрізняється від конкурентів і в чому його унікальність?
У чому унікальність пристрою
Ехоскоп подає до вуха звуковий сигнал, сканує та аналізує слухову систему. Від аналогів відрізняється тим, що враховує індивідуальні особливості слухової системи кожного пацієнта і визначає, що є нормою саме для кожної людини окремо.
«Показники у людей дуже варіативні. Ми на основі розробленої моделі слухової системи ввели нові діагностичні індивідуальні показники», — зазначив Сергій Найда, завідувач кафедри акустичних та мультимедійних систем.
Як працює пристрій
Для діагностики слуху часто використовують пневматичну систему, яка подає у вухо повітря, що можна призвести до травми та нашкодити. Студенти застосовують комфортний за гучністю звуковий сигнал.
Через навушники імпульсами передають звуки різної частоти, відбиваються від поверхні внутрішнього вуха та утворюють ехо, яке і аналізує пристрій. Уся процедура триває менше ніж хвилину.
Пристрій діагностує проблему слуху, дає змогу виявити хворобу на ранніх стадіях і своєчасно розпочати лікування.
Головні переваги над аналогами
Що важливо, таке обстеження можна проводити навіть немовлятам.
«Це підходить для всіх. Але для новонароджених, які не можуть сказати як саме вони чують, рання діагностика може пришвидшити та зробити можливим лікування проблем зі слухом у дітей», — розповідає Ганна Клюшніченко, студентка ФЕЛ.
Крім того, «Ехо-аналіз» значно дешевший за іноземні аналоги, які коштують $10 000–15 000, а розробка українських студентів приблизно $400.
Також пристрій портативний, що дає змогу його використовувати поза межами медзакладу, навіть в умовах фронту.
«Ми консультуємося з медиками, щоб пройти медичну апробацію», — говорить студент Микита Найда.
Науковці вже отримали патент на ехоскоп і продовжують удосконалювати пристрій, щоб якомога більше людей могли чути цей світ.
Розробник протеза руки, який переміг у SC-2020, заморозив проєкт через війну та готується до магістратури в Японії. Що буде?
КПІ-шник Антон Тихоненко, випускник-бакалавр, інженер-конструктор, переміг у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2020.
Через війну він заморозив своє розроблення, що може покращити якість життя людей, які мають вади розвитку або втратили кінцівку. Про це, а також свої плани він днями розповів у проєкті CAMPUS каналу «КПІмедіа».
Ми обрали найцікавіше.
«Сухо та убого, але солов’їною». Як викладач матаналізу КПІ потрапив у мовний скандал
У соцмережах з’явився скрін опитування викладача Київського політехнічного інституту Дмитра Насирова, де він пропонував студентам обрати, якою мовою йому проводити заняття. Однак такі його дії викликали хвилю обурення студентів та викладачів. Розповідаємо історію мовного скандалу в КПІ.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі