💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
4 січня 2024, 09:00
2024-01-04
QA Lead у Kiss My Apps Group (Netpeak Group) із дитинства грає на трубі й каже, що музика сприяє продуктивності. Історія досвідченого музиканта-айтівця
Олександр Сидоренко — QA Lead в стартап-студії мобільних застосунків Kiss My Apps Group (частина Netpeak Group).
— У 4-му класі мене відправили в музичну школу вчитися на оркестровому відділенні — клас труба. Спочатку не усвідомлював, навіщо мені це, але з часом почало подобатися все більше й більше. Паралельно з навчанням грав у духовому оркестрі, з яким багаторазово гастролювали до Києва, Чернігова, Трускавця, також вигравали різні конкурси та фестивалі. Після того, як закінчив музичну школу, час від часу відвідував оркестр і грав разом із ним.
Настав період, коли кілька років поспіль я взагалі не грав, бо якось на це не вистачало часу.
Задля зміни обстановки зв’язався з керівником і пішов на першу репетицію. Ну і втягнуло. На концертах, конкурсах і благодійних івентах зазвичай виконуємо гімн України, українські народні пісні, марші, поппісні, твори з фільмів і джаз, а також робимо акомпанемент для живого виступу співаків на цих івентах.
— Чи заробляє якось на хобі, або хотів (-ла) би, чи це лише для душі?
— Це хобі чисто для душі, яке допомагає розслабитися, змінити обстановку та відпочити.
— Скільки грошей на місяць витрачаєш на хобі?
— Не витрачаю коштів зовсім. Іноді виступаю на міських та обласних заходах у складі оркестру або квартету/дикселенду. Зазвичай це концерти у місті Ніжин, які присвячені святам, таким як Різдво, День Незалежності та День Конституції. Також я беру участь у благодійних концертах, на яких збираються кошти для ЗСУ.
— Скільки часу на тиждень присвячуєш улюбленій справі?
Відвідую репетиції раз на тиждень у суботу, вони зазвичай тривають дві години. Встигаю тільки на цей день, але і цього цілком вистачає, щоб тримати себе у формі.
— Чи хотів би це перетворити на професію?
Ні, бо це лише хобі, яке допомагає розслабитися та відпочити. Хоч і маю музичну освіту, але ніколи не було в думках перетворити це на професію.
— Три рекомендації стосовно хобі?
— Мати зацікавленість.
— Кайфувати від процесу навчання.
— Пробувати ще і ще, навіть якщо щось не виходить, бо через кілька спроб обовʼязково все вийде.
— На що звернути увагу, якщо я також хочу цим займатись?
— На мій погляд, треба мати музичну освіту, бо я вчився цього 8 років. Якщо освіти спеціальної немає, тоді треба шукати керівника, який би зміг всьому навчити, ну й обовʼязково потрібно мати бажання вчитися.
— Що і кого подивитися/почитати/послухати з теми?
— Можна подивитися відео на YouTube, як грають професійні музиканти та які техніки використовують. Мені, наприклад, до вподоби George Collier / Andrea Giuffredi / Wynton Marsalis. Звучить це дуже круто, і, якщо людина кайфує від живої музики, то це саме те, що допоможе.
— Як хочеш далі розвиватися в цій справі?
— Наразі я планую залишити все як є й займатися справою на рівні хобі. Однак вважаю, що гра на трубі та музична освіта сприяють моїй продуктивності в роботі, поліпшуючи концентрацію.
Адже в музиці для того, щоб правильно зіграти, потрібно спочатку вирахувати ноти та зрозуміти, яким буде звучання.