Вікторія ГорбікТаке життя
20 жовтня 2023, 09:15
2023-10-20
Хакерський вебсайт із програмою-вимагачем Ragnar Locker, який повʼязують із росією, «накрили» міжнародні правоохоронці
Програму-вимагач Ragnar Locker, яка шифрує файли жертви, а потім вимагає викуп за їхню розшифровку, вилучила міжнародна група правоохоронців з США, Європейського Союзу та Японії.
Програму-вимагач Ragnar Locker, яка шифрує файли жертви, а потім вимагає викуп за їхню розшифровку, вилучила міжнародна група правоохоронців з США, Європейського Союзу та Японії.
У четвер вранці в межах міжнародної операції правоохоронних органів були захоплені сайти Tor для переговорів і витоку даних програми-вимагача Ragnar Locker.
Речник Європолу Клер Джордж підтвердила TechCrunch, що агентство бере участь у «постійних діях проти цієї групи програм-вимагачів». Прессекретар сказав, що Європол планує оголосити про видалення в п’ятницю, «коли всі дії будуть завершені».
Неназваний представник італійської державної поліції також сказав, що подробиці операції будуть опубліковані в п’ятницю. Неназваний представник ФБР відмовився від коментарів.
Повний масштаб операції ще не відомий, і неясно, чи була також захоплена інфраструктура банди, чи були проведені будь-які арешти та чи вдалося повернути вкрадені кошти.
RagnarLocker — це як назва програми-вимагача, так і назва злочинної групи, яка розробляє та керує нею. За угрупованнями, які деякі експерти з безпеки пов’язують із росією, було помічено, що вони нападають на жертви з 2020 року, і переважно нападають на організації в секторах критичної інфраструктури.
У попередженні, опублікованому минулого року, ФБР попередило, що воно ідентифікувало щонайменше 52 американські організації в 10 критичних секторах інфраструктури, включаючи виробництво, енергетику та уряд, які постраждали від програми-вимагача RagnarLocker. Водночас ФБР оприлюднило індикатори компрометації, пов’язані з RagnarLocker, включаючи адреси біткойн, які використовуються для збору вимог викупу, і адреси електронної пошти, які використовуються операторами банди.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.
Британець створив інструмент для злому Starlink з деталями на $25. Чи виведе він термінал з ладу? WIRED
Британський дослідник безпеки Леннерт Воутерс створив modchip — спеціальний інструмент злому, який можна приєднати до антени Starlink. Готові деталі для нього коштують $25.
10 серпня на конференції з безпеки Black Hat у Лас-Вегасі дослідник розкрив подробиці збоїв у терміналах Starlink та розповів про те, як серія апаратних недоліків дозволяє зловмисникам отримати доступ до системи і запустити власний код на пристроях. Про це написав WIRED.