Наталя ХандусенкоНавколо IT
11 липня 2023, 09:10
2023-07-11
Лише приблизно 15% українців використовують ChatGPT для навчання та роботи — опитування
34% українців не знають, що таке штучний інтелект. Здебільшого мова йде про людей старше 50 років, але й серед людей у віці 30–39 років, майже 20% не знають, що це таке. Лише 24% впевнені, що в темі, ще 42% мають приблизне уявлення про цю технологію.
34% українців не знають, що таке штучний інтелект. Здебільшого мова йде про людей старше 50 років, але й серед людей у віці 30–39 років, майже 20% не знають, що це таке. Лише 24% впевнені, що в темі, ще 42% мають приблизне уявлення про цю технологію.
У червні 2023 року Центр Разумкова провів опитування на замовлення ZN.UA, в якому взяли участь 2018 респондентів віком від 18 років із 22 областей та м. Києві. Використовували метод face-to-face.
Як повідомляє ZN.UA, на запитання «Чи використовуєте Ви ChatGPT або інший чат-бот зі штучним інтелектом?» 64% респондентів відповіли, що не використовують таких чат-ботів, 8,7% узагалі не знають, що це таке, решта ж дійсно здебільшого грається з технологією: 10,2% опитаних використовують їх з ознайомчою метою, 12% — у приватних цілях. Лише 5,6% використовують чат-боти з ШІ у навчанні, а 8,6% — у роботі. Звісно ж, у більшості це люди від 18 до 39 років.
Джерело: ZN.UA
На питання «Чи має держава обмежувати використання чат-ботів та інших подібних технологій ШІ?», більш як 27% респондентів обрали варіант «не знаю». І це не з-поміж усіх опитаних, а лише серед тих, хто знає або хоча б уявляє, що таке штучний інтелект і чат-боти, які його використовують. Ще 32,4% вважають, що жодних обмежень технологія не потребує. На необхідність контролю та обмежень вказали тільки 34% українців, радикалів же, які переконані, що технології треба заблокувати повністю, в Україні лише 3%.
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
У TikTok тепер можна генерувати фон за допомогою нейромережі. Ми протестували її та ділимося результатами
У TikTok з’явилася нова функція «Розумний фон». З її допомогою як фон для тіктоків можна підставляти згенеровані нейромережею зображення. Редакція dev.ua протестувала цю технологію і ділиться своїми враженнями.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі