🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
25 січня 2024, 18:29
2024-01-25
Школярі з Київщини друкують деталі для військових на 3D-принтері з пластикових пляшок, які самі й переробляють. На фронт відправили понад 7000 виробів
Команда школярів із Київщини друкує різні технічні деталі на 3D-принтері для військових. Для цього вони переробляють пластик, який збирають усією громадою. dev.ua поспілкувався з лідером команди, який розповів про реалізацію їхнього проєкту.
Команда школярів із Київщини друкує різні технічні деталі на 3D-принтері для військових. Для цього вони переробляють пластик, який збирають усією громадою. dev.ua поспілкувався з лідером команди, який розповів про реалізацію їхнього проєкту.
Весною 2023 року команда школярів з Київщини взяли участь у програмі громадянської освіти UActive, у межах якої написали проєкт та отримали грант для його реалізації. Проєкт має декілька напрямів: переробка пластику, допомога військовим та викладання STEM-уроків для учнів, а також ремонт приміщення.
За грантові кошти в розмірі $5000 школярі придбали машини для переробки та пресу пластика, чотири 3D-принтери та ремонт класу, який перетворили на STEM-лабораторію.
Джерело: УП. Фото: Саша Маслов
«Наша команда складається з 10 учнів і кожен із нас виконує свою роль. Спочатку у нас був ментор з програми, а також тьютор зі школи. Потім, на початку реалізації, проєкту нам допомагали інші дорослі, наприклад, з пошуком військових для друку деталей. Зараз ми майже самостійні», — розповідає лідер команди школярів Кирило Гарнага — учень 10-го класу.
3D-друк для військових. І до чого тут пластик?
Улітку 2023 року школярі почали друкувати технічні деталі для військових на 3D-принтері. Першу партію відправили на фронт 7 липня, це були запобіжники на танкові снаряди.
«Перша партія готових виробів була пробною і невеликою. Ми тоді дуже довго друкували, тому що тільки вчилися користуватися принтером. Загалом, починали з хвостовиків для дронів.», — каже Кирило.
За цей час учні надрукували та відправили на фронт понад 7000 різних деталей. Зараз, наприклад, друкують для FPV-дронів.
«Перші замовлення нам допомагала отримувати „ДрукАрмія“, до якої ми входимо. Зараз у нас є декілька військових бригад, з якими ми співпрацюємо напряму», — каже Кирило.
Частину сировини для друку закуповують на спеціальному сайті. До речі, гроші на придбання отримують з пластику, який самі переробляють і пресують, а потім продають більшим пунктам переробки. Також зараз учні вчаться переробляти пластикові пляшки на PET-машині, щоб потім отриману сировину використовувати для 3D-друку.
Пластикові пляшки почали збирати у вересні минулого року. За словами Кирила, вже назбирали десь 100 кг. «Ми не очікували, що громада так активно долучиться до збору пляшок».
Кошти з продажу переробленого пластику в основному витрачають на 3D-друк, але також на допомогу військовим або на необхідні речі для STEM-уроків.
Про плани
«Ми хочемо масштабувати проєкт. Нашим військовим потрібно набагато разів більше, тому чотирьох принтерів нам вже не достатньо. Тож ми зараз шукаємо можливості докупити ще декілька принтерів», — поділився Кирило.