💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГаджети
8 березня 2024, 17:23
2024-03-08
Смартфон — це шпигун у кишені: як зменшити доступ девайса до особистих даних
Смартфони стежать за своїми власниками й уникнути цього на сто відсотків не можливо, оскільки в наших девайсах купа застосунків без яких важко обійтися у повсякденному житті, наприклад, доставка їжі або таксі. Але рівень відстежування можна зменшити, розповідаємо, як це зробити.
Смартфони можуть стежити за власниками у декілька способів:
— завдяки вбудованим датчикам, які дозволяють збирати інформацію про місцеперебування: магнітний компас, GPS, гіроскоп і акселерометр;
— також інформація збирається через операційну систему та застосунки, але спосіб збору та обробки даних залежить від марки телефона.
Телефони, що використовують операційну систему Android, заохочують використання вбудованих додатків Google, наприклад, Google Карти, що є вже інструментом для відстеження. А обліковий запис Google відкриває ще більше можливостей для відстеження місцеперебування та пошукових запитів.
Apple має дещо кращу репутацію щодо конфіденційності, ніж Google, але не у випадку використання сторонніх додатків.
Вимкнути інтернет, щоб уникнути стеження, не дужу допоможе, адже навіть у такі моменти смартфони постійно з'єднуються з вежами зв’язку. Крім того, рано чи пізно ви підключитесь до мережі, і тоді всі накопичені за період офлайну дані починають передаватися на відповідні сервери.
Уникнути стеження повністю не можливо, але його рівень можна зменшити.
— У налаштуванні конфіденційності застосунку можна відрегулювати збір інформації, передавання звітів та інших даних розробникам.
— Смартфони на рівні операційної системи мають детальні налаштування дозволів для застосунків, можна заборонити програмам доступ до інтернету чи визначення місцеперебування.
— Можна користуватися VPN, але краще обирати платні, вони надійніші.
— У налаштуванні Google можна вимкнути зберігання історії пошуку, пересування та інші небажані збори даних.
— Можна змінити браузер та пошукову систему, наприклад, на Brave, DuckDuckGo чи навіть на Firefox.
— Варто пам’ятати, що такі популярні сервіси як TikTok або програми Meta збирають величезну кількість даних.