Справа Бамберга. Затримано четвертого підозрюваного, який відповідав за шахрайські кол-центри в Дніпрі
Офіс Генерального прокурора України розслідує аферу на мільйони євро.
Офіс Генерального прокурора України розслідує аферу на мільйони євро.
Офіс Генерального прокурора України розслідує аферу на мільйони євро.
Під процесуальним керівництвом Департаменту міжнародно-правового співробітництва офісу Генерального прокурора у Дніпрі затримано учасника міжнародної шахрайської схеми зі збитками більш ніж 9 млн євро.
Про це повідомляє офіс генерального прокурора.
«Це вже четвертий учасник злочинної організації, викритий українськими правоохоронцями в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за матеріалами Генеральної прокуратури Бамберга ФРН», — сказано в повідомленні.
За даними слідства, протягом 2017-2020 років група осіб заволоділа коштами громадян європейських країн під виглядом залучення інвестицій через спеціально створені вебресурси. Вони обіцяли прибуток від онлайн-операцій з купівлі-продажу банківських металів, іноземної валюти, криптовалют, цінних паперів та інших активів.
Програмний інтерфейс сайтів демонстрував інвесторам фіктивне збільшення прибутку від вкладених коштів в 100 і більше разів. Слідством встановлено, що затриманий був відповідальним за діяльність мережі «кол-центрів», розташованих на території Києва, Софії (Болгарія) і Белграда (Сербія). Їх працівники обдзвонювали громадян, коштами яких заволоділи шахраї.
Правоохоронці повідомили затриманому про підозру у шахрайстві та легалізації (відмиванні) майна, отриманого злочинним шляхом. Як йдеться у повідомленні ВП, у березні та червні 2021 року повідомлено про підозру трьом учасникам цієї злочинної організації. Двоє з них були взяті під варту з сумою застави в 325 млн грн кожному. Наразі по одному з них досудове розслідування завершено, а обвинувальний акт направлено до суду. Третій підозрюваний оголошений у міжнародний розшук.
Під час досудового розслідування накладено арешти на рухоме та нерухоме майно підозрюваних вартістю близько 50 млн євро.
Нагадаємо, редакція dev.ua понад місяць тому опублікувала розслідування «Той-кого-не можна-називати. Як інвестор Rocket пов’язаний з гучною справою про шахрайство в Європі», в якому розповідається про двох перших підозрюваних у цій справі.
Крім того, в статті журналісти розповідали про арешт частини майна Ігоря Рохліна (не є підозрюваним), а також про його сина — Тимура, який був вказаний в запиті прокуратури Бамберга, направленому в Україну.