🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Ігор Вишневський Таке життя
15 березня 2025, 11:21
2025-03-15
У каліфорнійських тюрмах в'язні «подорожують світом» і скидають стрес у VR-окулярах. Як працює ця програма
У тюрмах штату Каліфорнія для в’язнів застосовують програму реабілітації за допомогою VR-окулярів, що дозволяє їм «подорожувати» та переживати різні незвичайні емоційні досвіди.
У тюрмах штату Каліфорнія для в’язнів застосовують програму реабілітації за допомогою VR-окулярів, що дозволяє їм «подорожувати» та переживати різні незвичайні емоційні досвіди.
Як пише The Guardian, для цієї програми учасників садять в окремих камерах розміром з телефонну будку, відомих як «терапевтичні модулі». В’язнів розділяють пластиковими перегородками, а кожного учасника приковують до металевого сидіння, прикріпленого до столу.
У семиденній інтенсивній програмі віртуальної реальності учасники протягом чотирьох годин щодня переживають сцени з повсякденного життя, а також деякі більш пригодницькі сценарії, такі як подорож до Парижа чи Тайланду або політ на параплані.
Тренери просять їх опрацьовувати емоції, які виникають у цих сценаріях, за допомогою різноманітних мистецьких вправ із застосуванням театральних прийомів, поезії, живопису тощо.
«VR збуджує тригери, травми та емоції», — зазначає Сабра Вільямс, засновниця Creative Acts, некомерційної організації, що запровадила цю програму.
Нараз вона функціонує в чотирьох тюрмах — в’язницях Веллі, Керн-Веллі, Коркоран і Центральній каліфорнійській жіночій колонії. Організація отримує все більше запитів з інших установ Каліфорнії та США, однак плани з розширення програми поки не реалізовані через брак фінансування.
У Сабри Вільямс вперше виникла ідея запровадити VR у в’язницях п’ять років тому. Після заснування Creative Acts у 2018 році вона сказала, що «справді втомилася слухати, як люди повертаються додому після ув’язнення, відсидівши кілька десятиліть, і буквально потрапляють на іншу планету». Вона відчувала, що її організації необхідно терміново візуально пробити бетонні бар’єри, що відокремлюють ув’язнених від зовнішнього світу.
Creative Acts знадобився рік, щоб переконати компанію Meta пожертвувати 20 гарнітур для пілотного проєкту віртуальної реальності. Тим часом, лабораторія випускників Creative Acts працювала з виробниками контенту, зокрема з Unincarcerated Productions, щоб створювати різноманітні сценарії.
Тюрми, які впровадили пілотний проєкт з програми VR для в’язнів, повідомляють про зниження на 96% порушень від ув’язнених.
Раніше dev.ua писав про те, що стартап Heister працює над створенням VR-симулятора для покращення навичок орієнтування в зоні бойових дій за звуком.
UPD. Вибухи VR-окулярів, які травмували російських пілотів дронів були операцією ГУР. Перед відправкою вибухових окулярів росіянам, їх тестували на головах свиней