Вікторія ГорбікДомени
17 жовтня 2023, 17:12
2023-10-17
Українець відстояв домен у відомої торгової марки з Бразилії. Як це відбувалось?
Реєстратор у Бразилії відхилив скаргу щодо українця Головенкова Миколи Павловича, яку подала компанія Carrefour SA разом із компанією Atacadão. Спірним виявилось доменне імʼя співзвучне з назвою бразильської мережі складських магазинів Atacadão. Ось подробиці процесу.
16 червня 2023 року до Центру ВОІВ з арбітражу та посередництва надійшла скарга щодо спірного доменного імені <atacadão.com> (<xn--atacado-2wa.com>), зареєстрованого в Dynadot. Центр надіслав запит на перевірку реєстратора у зв’язку зі спірним доменним іменем.
Позивач володіє бразильськими та європейською торговими марками ATACADAO, найстарша з який зареєстрована у жовтні 1978 року.
Спірне доменне ім’я було зареєстровано Головенковим Миколою Павловичем 5 вересня 2008 року й на момент подання скарги активним вебсайтом не було.
Що кажуть бразильці
Позивач стверджує, що спірне доменне ім’я ідентично його попереднім торговим маркам ATACADÃO й дуже подібне до попередніх торгових марок ATACADAO та використання формату малих літер і додавання домену верхнього рівня («TLD») не є суттєвим, щоб уникнути незрозумілої подібності.
«Спірне доменне ім’я не могло бути випадковим і на нього, мабуть, вплинула слава компанії і її попередні торгові марки», — значиться у скарзі.
Українець використав спірне доменне у 2019 році у зв’язку з активним маркетплейсом для купівлі-продажу товарів або послуг.
Згідно з даними WhoIs, бази даних для визначення власника доменної зони, IP-адреси, або автономного системного номера в інтернеті, українець перерахував спірне доменне ім’я для продажу у 2018 році за ціною $500, а на момент подання додаткової заявки ціна продажу зросла до $120 000.
Що відповідає українець
Головенков Микола Павлович займається аутсорсингом і веброзробкою. Він живе та працює в Україні, а також інвестує у великий портфель основних загальних доменних імен, які придбав для інвестицій, перепродажу та розвитку. Зокрема, серед доменних імен респондента наведено португальською мовою, наприклад <serviços.com>, <moradia.com> і <dedetização.com>.
Відповідач зареєстрував багато інших загальних доменів назви португальською мовою у посилювальній формі, наприклад <brasileirão.com>, <mercadão.com>, <salão.com>, <lojão.com>, <rapidão.com> і <portão.com>. Українець стверджує, що розробляв і використовував спірне доменне ім’я з 2012 року до 2019-го, пропонуючи товари та послуги, зокрема, продаж косметичної продукції, а потім продаж продукції через афілійований маркетинг і нарешті до 2022 року як гуртову торгівлю різними товарами.
Відповідач стверджує, що тисячі підприємств сьогодні використовують слово «atacadão» у своїх назвах для самоідентифікації, оскільки термін «atacadão», який дослівно перекладається як «гуртовий продаж» у збільшуваній формі, є звичайним описовим словом. Оскільки слово «atacadão» є описовим терміном для типу послуги (гуртова торгівля), він не може набувати вторинного значення за асоціацією тільки з одним гуртовим підприємством.
Висновок
Комісія визнала, що обґрунтованого висновку не може бути встановлено, ніби українець недобросовісно націлився на бразильську компанію, щоб скористатися перевагами репутації та популярністю відомого торгового знака на момент реєстрації спірного доменного імені.
27 вересня 2023 року за висновком комісії в задоволенні скарги бразильським компаніям було відмовлено.
Партнер цієї рубрики — NIC.UA. Зареєструвати домен разом із торговою маркою можна на NIC.UA, щоб захистити свій бізнес від подібної ситуації.