🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Марія БровінськаГаряченьке
21 липня 2023, 09:38
2023-07-21
UPD. Міністр культури Ткаченко подав у відставку. Раніше Зеленський закликав знайти йому заміну
Міністр культури Олександр Ткаченко у четвер, 20 липня, ввечері подав заяву про відставку, про це він повідомив у соцмережах. За його словами, таке рішення він ухвалив «через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни».
Президент Володимир Зеленський напередодні запропонував прем'єр-міністру Денису Шмигалю звільнити Олександра Ткаченка з посади міністра культури й інформаційної політики та призначити на цю посаду іншу людину.
«Я запропонував главі уряду два кроки. Перший — знайти позабюджетні кошти на проєкти, які вам зараз дійсно потрібні, у світі є люди, які можуть допомогти. А друге — попросив прем’єр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики», — сказав він у вечірньому зверненні 20 липня.
Президент зазначив, що говорив із премʼєр-міністром про справедливість при формуванні бюджетних видатків. Зеленський назвав очевидним, що під час війни максимум державної уваги, а отже, і державних ресурсів має йти на оборону.
На думку президента, кожен проєкт, який може бути реалізований коштом позабюджетних ресурсів, має бути реалізований коштом саме позабюджетних ресурсів: це стосується різних сфер, зокрема галузі культури.
«Музеї, культурні центри, символи, серіали — усе це важливо, але зараз інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти. Не державні», — зазначив він.
Натомість Ткаченко заявив, що вважає доречним виділення понад 500 млн грн під час повномасштабної війни на завершення будівництва музею Голодомору-геноциду.
В ефірі Радіо Свободи Ткаченко заявив, що будівництво музею почалося багато років тому, «і не питання до нас зараз, чому воно не було завершено раніше».
«Це фактично останній транш коштів, який необхідний для того, щоб завершити будівництво фактично єдиного повноцінного музею Голодомору у світі. Тому я вважаю, що такі речі, які говорять про страждання українського народу впродовж десятиліть з боку Москви, мають знайти своє відображення в музеї», — сказав він.
Також він розповідає, що «нормально, що під час війни держава підтримує серіальне виробництво». Він наводить прилад: під час Другої світової війни кіно не тільки коштами меценатів знімалося у США та Британії.
За словами Ткаченка, наразі авторами серіального контенту подано заявок на 400 млн грн, які може профінансувати держава.
«Два талановитих айтішника Максим та Данило втікають з фронтового Харкова і по дорозі на Львів опиняються на Кіровоградщині в смт Інгулець, де всім керує фермер Олексій Паровоз по кличці „Батя“. Програмістів записують до місцевої самооборони й призначають чергувати на місцевий блокпост і час від часу працювати на фермі».
Планується відзняти 24 серії, тривалість однієї — 25 хвилин.