Захищай кіберпростір, вивчай Cybersecurity management в SET University
Марія БровінськаГаряченьке
13 вересня 2022, 15:19
2022-09-13
Українські айтішники обирають нову дату святкування професійного свята. Проте не всі: дехто вітає з днем програміста сьогодні. Що з ним не так?
Сьогодні, 13 вересня, айтішники мали б святкувати День програміста. Але сьогодні вони обирають іншу дату для професійного свята. Розповідаємо, чому так сталося і чому не всі задіяні в IT відмовились від святкування професійного свята саме сьогодні?
Сьогодні, 13 вересня, айтішники мали б святкувати День програміста. Але сьогодні вони обирають іншу дату для професійного свята. Розповідаємо, чому так сталося і чому не всі задіяні в IT відмовились від святкування професійного свята саме сьогодні?
Вітання зі святом
Ось, наприклад, голова Закарпатського IT-кластера Жанна Капіца, що є СЕО компанії 4Team, зранку привітала айтішників з професійним святом у Facebook. «Сьогодні 256-ий день року, а це означає, що сьогодні День програміста. Тож вітаю зі святом всіх причетних! Нехай вдається кожен день запрограмовувати на позитив, перемогу, зріст, і коли потрібно — якісний апдейт).Бажаю креативних завдань, чітких ТЗ, доступних файлів та життя без спаму. Легкої розробки програмного забезпечення та якнайбільше задоволених замовників! Нехай коди завжди будуть точними, злагодженими і без багів!», — написала вона.
День програміста святкують в компаніях. Дехто навіть влаштовує приурочений цьому дню благодійний концерт за участі TARABAROVA та FRANKO band. «Ініціативу прилучено до дати нашого професійного свята, а її мета — націлена на підтримку героїв-військових шляхом збирання коштів на користь підрозділів ЗСУ, що базуються поблизу Краматорська», — сказано в описі події.
А ось вітання від професора кафедри МСС, завідувача відділу Інституту кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України Леоніда Гуляницького.
Програмістів вітають та навіть створюють добірки ймовірних подарунків і рекрутери.
Святкують не всі
Ймовірно, компанії та люди, що вітають програмістав зі святом, не знають, що сьогоднішнє свято має російське коріння — його за ініціативою Валентина Балта і Михайла Червякова, співробітники Parallel Technologies, затвердило у 2009 році Міністерство зв’язку та масових комунікацій росії.
Багато IT-гравців, взнавши про російське походження свята, від святкування відмовились. Ось, наприклад, пост IT-блогера Діми Малєєва.
А на DOU запустили голосування щодо вибору нового дня для святкування айтішниками професійного свята.
Деякі компанії відмовляються від святкування на користь захисників України.
Нове свято для айтішників
Наразі айтішники обирають нову дату для святкування професійного дня.
Серез запропонованих варіантів найбільшу прихильність здобув Міжнародний день програміста, шо відзначається 7 січня.
Втім, і навколо такого вибору розгорнулася дискусія.
Вважаю, що підхід докорінно неправильний. Ми не повинні відмовлятися від чогось тільки з тієї причини, що це є в Росії. Ми повинні асимілювати та утримувати все те, що в нас є, а не відмовлятися від цього на догоду комусь.
7 січня — непоганий день. Ще у цей день було зроблено перший транатлантичний телефонний дзвінок з Нью-Йорка у ЛондонАле непогано б було звернутися ще до мінцифри щоб якось більш офіційно закріпити цей день