Айтівець Вадим Черних поцікавився в LinkedIn у колег, які поради вони могли б дати військовому, який планує світчнутися в IT.
«Є військовий, який із 2015 року нічим, крім як війною, не займався. Хоче спробувати себе в розробці. У житті не бачив коду. Що порадите? Який напрямок йому обрати?», — запитав він і попросив спільноту накидати туторіалів для новачків.
Допис Вадима зібрав чимало коментарів та реакцій. dev.ua обрав найкорисніші опції, які радять IT-фахівці.
Анатолій Яковенко, React/TS developer, радить спершу визначитись, що буде цікаво і до чого більше лежить душа. «Для цього є безплатні марафони українських шкіл та ресурси типу freeCodeCamp. Не робіть помилок інших, не починайте не спробувавши потроху всього. Я таку помилку зробив і втратив трохи часу», — каже він.
Виділити для себе кілька напрямів/мов, і присвятити кожній хоча б тиждень радить Данило Краснов, Founder & Product Manager at Balanсуй Team. «Яка більше сподобається — в тій і розвиватись», — каже він.
Владислав Чорний, Frontend developer, радить спробувати безплатні марафони goit. «Не рекламую, просто є можливість спробувати щось мінімальне написати у декількох напрямах», — каже він.
«Hello world на Java за допомогою JDK і блокнота + системна консоль. Одразу дізнається, як користуватися консоллю, що таке змінні оточення і базовий синтаксис найпростішої Java. Заодно й спробує себе у звичайній для програміста ситуації, коли нічого не працює і нічого не зрозуміло», — радитьSenior Android Developer Станіслав С. При цьому розробник попередив, що зараз в принципі знайти роботу в IT навіть із солідним досвідом непросто. «А вже без досвіду потрібно запасатися терпінням на роки. Java не краща і не гірша за інші технології в плані порога входження, є напрямки в Java, на будь-який смак — Android, Enterprise, AQA тощо», — каже він.
Максим Климова, Junior Java Software Engineer, щовивчає Java, радить почитати книгу Computer Science. «Нехай почне дивитися SC50, це must have. І раджу йому завантажити IJ, або будь-яке середовище розробки. Пройшовши всі етапи налаштування і потім написавши навіть Hello World в Java, він зрозуміє, чи хоче він натрапляти на труднощі щодня. Поясніть йому, що розробка — це про те, коли нічого не працює, і ти це лагодиш. Без знань англійської навіть нехай не мріє, що його візьмуть з А1», — каже він.
«Якщо буде воротити від програмування, ще є тестування, Devops, SRE (aka sysadmin), RPA (aka no-code програмування роботів). У мене однокласник до 33 років працював сісадміном, в девопси не захотів, пішов в RPA програмісти. Цілком реально знайти роботу. У вашого друга ще дуже багато часу, і все залежить тільки від його бажання», — радитьSenior DevOps Engineer Василь С.
На думку Android Developer Євгенія Маслака, найширші можливості дає Python. «Він має легкий синтаксис, і для початківця, можливо, буде найпростішим. Інформації по ньому валом. Почати можна з основ Python. Я нагуглив цей курс секунд за 30», — пише він.
Senior Front-end Engineer Олександр Антонюк каже, що CS 50 — просто овер топ для старту, є з перекладом на українську. «Але краще все ж дивитись на офіційному сайті останню версію! Отримає усі базові навички й поняття, і далі буде набагато простіше йти» — зазначає він.
«Можна спробувати безплатний матеріал прям для новачків, які не писали жодного рядка коду. Курс JS Zero. Тут буде теорія + відео уроки + купу задач + не треба качати сторонні програми. Одразу до справи, прямо у браузері. Також є автоматична перевірка домашніх завдань плюс ком’юніті з менторами, які завжди на зв’язку. І все це безплатно», — радитьрозробник Андрій Романенко.
Розробник Тимур С. радить ветерану придивитися до напрямків DevOps, кібербезпеки та Data Sciens. «Але не фронт чи тим паче тестування, роботу буде по пів року шукати у кращому випадку», — попередив він.
А ось порада від PHP Golang Developer Олександр Переверзев: «Знайдіть йому нормальну комп’ютерну школу. Там роблять тестування — з’ясують до якого напрямку він може мати схильність. А потім вже йти на курс. Пробувати розібратись самостійно, або по відео урокам чи туторіалам…ну так собі ідея. Ви б, наприклад пішли до лікаря який по ютубу вчився? Отож», — каже він.
Ще більше рекомендацій досвідчених айтівців початківцям можна знайти під цим дописом.
Айтівець GlobalLogic запропонував алгоритм справедливої мобілізації — 7 черг мобілізації, ліміт призову з однієї родини та пожиттєві фінансові гарантії для ветеранів