Чистий прибуток Vodafone зріс у 7 разів, а інвестиції — на 86%. У чому секрет успіху
Vodafone відзвітував за 9 місяців 2023 року.
Vodafone відзвітував за 9 місяців 2023 року.
Vodafone відзвітував за 9 місяців 2023 року.
За 9 місяців 2023 року дохід компанії мобільного оператора Vodafone
склав 15,9 млрд грн, що на 8% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Показник OIBDA, згідно зі звітом компанії, також продемонстрував 8% зростання і перевищив 9 млрд грн.
Чистий прибуток сягає 3,8 млрд грн, збільшення показника в 7 разів
порівняно з аналогічним періодом минулого року. Така динаміка обумовлена зменшенням збитків від курсових різниць внаслідок валютної політики НБУ в умовах воєнного стану.
Абонентська база Vodafone залишається стабільною в порівнянні з попереднім кварталом 2023 року — 15,2 млн клієнтів. Зменшення у порівнянні з третім кварталом минулого року пов’язано зі зменшенням кількості користувачів мобільного зв’язку внаслідок активних бойових дій,
недоступності мереж мобільного зв’язку на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій та масової міграції.
Внаслідок збільшення обсягів користування послугами мобільного інтернету та кількості дата-користувачів показник ARPU зріс до 112,4 грн.
А ще Vodafone збільшив свої інвестиції за 9 місяців 2023 на 86% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Протягом трьох кварталів компанія інвестувала 3,8 млрд грн. Це дозволило продовжувати оперативні ремонти ушкодженого обладнання та капітальне відновлення мережі, постраждалої внаслідок бойових дій, а також розвивати та розширювати мережу — 4800 базових станцій 4G вдалося вивести в ефір під час активної фази війни в країні.
Vodafone також фокусується на розвитку фіксованого бізнесу. У 3 кварталі 2023 року група Vodafone завершила угоду щодо придбання компанії «Фрінет», яка надає послуги фіксованого доступу до мережі інтернет під брендом «О 3 «. Покупка компанії є частиною стратегії Vodafone Україна з розвитку конвергентних послуг і тарифів.
Група активно розвиває раніше придбаний актив — компанію Vega. Пріоритетною для розвитку є технологія GPON, тому компанія активно продовжує розширювати її покриття. Vodafone одним з перших
відновив будівництво GPON у перші місяці російського вторгнення. За 2022 рік компанія ввела в експлуатацію 1072 нових зон у Києві, Вишневому, Дніпрі, Львові, Харкові, Запоріжжі, Одесі та Чорноморську, що забезпечило доступ до енергоефективного інтернету для 150 000 домогосподарств.
Враховуючи закупівлю АКБ, генераторів, пального, будівництво нових зон GPON, модернізацію та відновлення обладнання й мереж з початку ворожого вторгнення, компанія вже інвестувала понад 245 млн грн у стійкість своєї фіксованої мережі.