Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Вікторія ГорбікТаке життя
26 січня 2023, 12:41
2023-01-26
У застосунку «Вивчаю — не чекаю» тепер можна вчити українську мову та читання в ігровій формі
Гейміфікований застосунок «Вивчаю — не чекаю», створений громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією War Child Holland, оновили 24 січня, у Міжнародний день освіти. Тепер усі уроки за стандартами НУШ доступні там в ігровій формі, повідомляють учасники.
Гейміфікований застосунок «Вивчаю — не чекаю», створений громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією War Child Holland, оновили 24 січня, у Міжнародний день освіти. Тепер усі уроки за стандартами НУШ доступні там в ігровій формі, повідомляють учасники.
Про War Child Holland
Міжнародна організація War Child Holland спеціалізується на розробленні освітніх продуктів у країнах, де відбуваються війни або збройні конфлікти. Свій оригінальний застосунок Can’t Wait to Learn, у якому реалізовано цю методологію, організація використовує вже 10 років.
Про проєкт
За підтримки Міністерства освіти й науки України розвиток проєкту «Вивчаю — не чекаю» розпочався влітку 2022 року, у відповідь на потребу в додаткових інструментах для безперервного освітнього процесу, незалежно від місця перебування та статусу.
Як зазначив Дмитро Завгородній, генеральний директор директорату цифрової трансформації МОН України, поштовхом для цього стало також зруйнування та пошкодження навчальних закладів. За наведеною ним статистикою, значна кількість шкіл в Україні продовжують працювати винятково онлайн — 4363 з майже 13 000 закладів. Тобто понад 1,6 млн учнів навчаються в дистанційному форматі.
«Для учнів початкових класів має бути особливий формат, на відміну від середньої та старшої школи», — акцентував він.
І після оновлення застосунок «Вивчаю — не чекаю» навчає тепер не тільки математики, а й української мови.
Про застосунок
«Вивчаю — не чекаю» розпочинався як застосунок для навчання математики. Як розповіла голова громадської спілки «Освіторія», Зоя Литвин, із моменту запуску він має вже понад 30 000 користувачів як в межах України, так і за кордоном.
Оновлена версія дає можливість учити українську мову та читання, застосунок знайомить учнів із творами українських сучасних авторів.
І все це відбувається в ігровій формі, яка адаптована під вікові особливості дітей початкової школи», — говорить Зоя Литвин.
Для розробки навчального контенту «Освіторія» залучила найкращих педагогів, філологів, методистів, які є гарантом відповідності матеріалів навчальній програмі та вимогам НУШ. Серед методистів — Інна Большакова та Ганна Остапенко, авторки підручників з української мови та літератури.
У застосунок додані твори близько 20 різних українських сучасних письменників. Серед них: Зірка Мензатюк, Катерина Міхаліцина, Сашко Дерманський, Таня Стус та інші. Нові уроки будуть додаватися протягом року, а разом із ними — і додаткові твори інших авторів.
Особливості
Застосунок «Вивчаю — не чекаю» безплатний і після завантаження не потребує доступу до інтернету для навчання. Герої та сюжети додавали в тому числі за порадами дітей, які пропонували свої ідеї.
Оновлена версія доступна на App Store та Google Play. Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет.
Якою буде нова інформатика в школах із вересня. У нас є інсайд
На початку навчального року 2022 в 50 українських школах запустять пілот: інформатика по-новому. А з вересня 2023 року новий курс повинен запрацювати у всіх українських школах.
Блогер обурився «протидії російської мови» у Львові – на нього почали полювання. Чим завершився мовний скандал на заході України
Харківський блогер Дмитро Городецький, який з початку повномасштабної війни з росією мешкає у Львові, опублікував трихвилинне відео, у якому обурився ставленням до російської мови у місті. На це жорстко відреагував місцевий бізнесмен і власник футбольного клубу «Рух» Григорій Козловський. Розповідаємо головне про мовний скандал.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі