У проєкті How to Stand with Ukraine розповідаємо, як допомогти Україні з різних точок світу. У цій статті говоримо про Грузію, де громадяни та експати беруть активну участь, не залишаються осторонь. Ви також можете зробити посильний внесок — розповідаємо, як це зробити.
Якщо у вас є доповнення до матеріалу — пишіть на пошту [email protected].
У проєкті How to Stand with Ukraine розповідаємо, як допомогти Україні з різних точок світу. У цій статті говоримо про Грузію, де громадяни та експати беруть активну участь, не залишаються осторонь. Ви також можете зробити посильний внесок — розповідаємо, як це зробити.
Якщо у вас є доповнення до матеріалу — пишіть на пошту [email protected].
MAPAHELP збирає та надає інформацію про організації та людей за межами України, що готові безоплатно допомогти громадянам України. На мапі зазначено точки, де українці можуть отримати їжу, житло, медичну чи психологічну допомогу.
Мапа з пропозицією допомоги в Грузії
Як надавати допомогу
Для участі потрібно заповнити анкету з кількох обов’язкових пунктів — точка із зазначенням типу допомоги та контактні дані з’являться на мапі.
Ось повний список категорій, за якими можна надати допомогу:
Сотні небайдужих людей у Грузії об'єдналися, щоб надавати медичну, гуманітарну та житлову допомогу: надають продукти та гаряче харчування, одяг та взуття, тимчасове розміщення.
Як узяти участь у проєкті
Стати волонтером проєкту Relocation.ge можна, якщо ви маєте можливість:
Надати тимчасове житло для громадян України.
Надати безоплатну медичну допомогу.
Надати безоплатну матеріальну допомогу українцям у важкій життєвій ситуації.
Заявку на участь та надання допомоги потрібно залишити на сайті проєкту, натиснувши кнопку «Хочу допомогти».
Волонтерство
Unity for Ukraine. Платформа є мережею для добровольців, які можуть запропонувати допомогу з проживанням, транспортом або іншою підтримкою. Проєкт натхненний польськими та німецькими волонтерами, які створили подібні веб-сайти у своїх країнах.
Творці проєкту прагнуть зібрати на платформі якнайбільше актуальних повідомлень із різних джерел. Для цього вони інтегрували сервіси з Mapahelp (тільки грузинські пости) та зараз ведуть переговори з представниками relocation.ge про співпрацю.
Збір гуманітарної допомоги: приймання речей першої потреби
Пункти збору гуманітарної допомоги для громадян України працюють у Тбілісі, Батумі та Кутаїсі.
Насамперед потрібні медикаменти. Також можна принести крупи, консерви, дитяче харчування та підгузки, ковдри та спальні мішки, одяг для дітей та дорослих.
Більшість волонтерських центрів зі збору гуманітарної допомоги також потребують допомоги в сортуванні, пакуванні та завантаженні речей у вантажівки. Можна зайти на 30 хвилин, а можна залишитися і на цілий день — будь-який внесок буде корисним. Подробиці варто уточнити за телефоном або під час особистого відвідування.
Пункти збору допомоги в Тбілісі
RadioCafe Адреса: 29 Atoneli St Час роботи: 12:00 — 00:00 Телефон: (579-09) 13-55 (Сергій)
GULI JEWELRY SHOP / STORIES CAFE Адреса: 9 Galaktion Tabidze St Час роботи: 11:00–21:00 Телефон: (599-00) 33-47 (Марія)
Соціальні мережі та чати: зв’язуйтеся безпосередньо
У соціальних мережах та чатах у Telegram ви можете запропонувати свою допомогу особисто, написавши нужденним. Також можна розмістити оголошення або відгукнутися на заклик тих, хто вже допомагає.
У наступних матеріалах ми розповімо про те, як допомагати українським біженцям з інших країн. Діліться з нами волонтерським досвідом, ми розповімо про нього.
Проєкт підготувало контент-агентство «Клац-Клац», що входить до dev.media group. Агентство робить партнерські проєкти будь-якого формату та публікує їх на dev.by, dev.ua, bbbl.dev та інших платформах.