🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
31 березня 2025, 18:50
2025-03-31
За новою схемою шахраї зламують Instagram-акаунти за допомогою коментарів з хейтом під постом. Як це відбувається і чи завжди пишуть російською?
Відеоблогерка, письменниця та засновниця волонтерської ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз поділилась, як шахраї почали зламувати Instagram-акаунти, використовуючи хейт в коментарях.
Відеоблогерка, письменниця та засновниця волонтерської ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз поділилась, як шахраї почали зламувати Instagram-акаунти, використовуючи хейт в коментарях.
«Нова-стара історія, яка закінчується зламом чи іншою шкодою», — написала Оксана Мороз у Facebook.
За її словами, схема працює наступним чином:
Під дописом (переважно в Instagram) користувач може побачити обурливий коментар щодо себе. «Як правило, російською (але не факт)», — акцентує письменниця.
Користувач йде дивитись, хто ж це пише.
На тому боці бачить закритий акаунт і є тільки один лінк (наприклад, на Telegram).
Натискає і там щось, що має користувача ще раз емоційно включити й мотивувати натиснути на другий лінк.
Далі — злам акаунту, шахрайство тощо.
Скрін Facebook
«Не клікайте, будь ласка, на такі коментарі / акаунти / лінки», — закликає Оксана Мороз.
В коментарях до посту письменниці прийшло багато інших користувачів, які підтвердили, що стикались чи бачили подібні випадки.
Посилаючись на окремий коментар Оксани Мороз «Інститут масової інформації» пише, що цілі зламу акаунтів можуть бути різні: зараз за посиланням акаунт зламують, а потім можуть змінити його на збір інформації.
Блогерка Мая Тульчинська розповіла про випадок, коли сама стикнулась з подібною ситуацією. Шахраї, за її словами, насилають ботів на сторінки людей із завданням писати гидоту прицільно про автора сторінки навіть без політичних меседжів чи прив’язки до теми конкретного посту.
Щоб убезпечити себе, Мая радить: якщо ви не ведете якусь публічну діяльність в соцмережах, якщо у вас нема професійної потреби, щоб коментарі були відкриті — обмежте їх тільки для друзів. Якщо десь до вас все ж дотягнулися з гидотним коментарем із переходом на особистість — переконайтеся, чи це не бот.
«Шахраї маскуються під відомі компанії та пишуть кандидатам від їхнього імені», — попереджає рекрутерка та надає поради, як не стати жертвами фейкових «роботодавців»
Працівники одного з відділень банку на Львівщині підключались до інтернет-банкінгу клієнтів та самовільно перевипускали картки. Скільки привласнили зловмисники
Зловмисники використовують експлойт EvilLoader, щоб змусити користувачів Telegram на Anrdoid встановити шкідливий софт. Що про це говорять представники месенджера
«Будуть брати поки більше областей». «Instавідьма» з Мелітополя переїхала до рф, заробляє на передбаченні прильотів по українських містах і звинувачує ЗСУ
Instagram-«відьма» Альона Лоран, про яку dev.ua писав у листопаді минулого року стосовно судового спору, у який вона втрапила через дописи в соцмережі, тепер заробляє на передбаченні обстрілів українських міст. Щобільше, 33-річна блогерка поширює фейки про ЗСУ та відкрито підтримує російських загарбників.