Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоCтартап
4 июля 2024, 10:53
2024-07-04
Український та естонський стартапи Jetbeep і Parcelsea створили новий автономний поштомат, який працює на одній батарейці близько 2 років
Український провайдер технології автономних поштоматів Jetbeep у партнерстві з естонською компанією Parcelsea розробили автономний ком’юніті поштомат для лідера балтійського ринку логістики — компанії Omniva.
Український провайдер технології автономних поштоматів Jetbeep у партнерстві з естонською компанією Parcelsea розробили автономний ком’юніті поштомат для лідера балтійського ринку логістики — компанії Omniva.
Поштомат може працювати на одній батарейці близько 2 років, вказано в пресрелізі. Автономні ком’юніті поштомати на 8 комірок розташовані у спальних районах у радіусі 300 м від будинку та доступні для клієнтів за підпискою за 1 євро/місяць.
Мережа поштоматів — відкрита, тобто її можуть використовувати усі компанії доставлення. Через поштомати можна як отримувати замовлення, так і робити відправки або повернення. Проєкт вже запущено в Естонії.
«Унікальність технології автономних поштоматів Jetbeep полягає у тому, що вона реалізована на мікроконтролері та батарейках, але дає можливість використовувати такі ж функції, що й поштомати, підключені до електромережі. Наприклад, екран, кейпад, сканер, телеметрія, постійний доступ до інтернету, робота через застосунок тощо», — говорять в компанії.
Оскільки поштомат на технології Jetbeep працює на одній батареї до двох років (залежно від функціонала), це дозволяє логістичним компаніям не змінювати свої робочі процеси та одночасно знижує витрати порівняно з іншими рішеннями автономності, що працюють на PC.
Новий автономний поштомат Jetbeep та Parcelsea. Фото: Jetbeep
У проєкті ком’юніті локер українська Jetbeep мала такі цілі:
Зробити ком’юніті-локер автономними та «розумним», тобто такими, що працює на батарейці до року, та при цьому реалізувати можливість роботу кейпада, TFT екрана та сканера.
Розробити зручний застосунок для кур'єрів, який дозволяє легко сканувати QR-код на поштоматі, автентифікуватись і керувати видачею або отриманням посилок.
Розробити серверне рішення, включаючи повну адміністративну панель та безперервну інтеграцію з API компанії Omniva для ефективного управління посилками.
«Як прихильник відкритих мереж, ми дуже раді взяти участь у цьому проєкті. Ми вважаємо, що це чудовий приклад компромісу між оптимізацією вартості доставки та наближеністю до клієнта», — заявив Валерій Чекалкін, CEO Jetbeep.
Наразі українська компанія Jetbeep також бере участь у проєктах європейських логістичних компаній GLS і DPD, Латвійської пошти, та планує розгорнути свою власну відкриту мережу автономних поштоматів в Україні та Німеччині.
Нагадаємо, що Jetbeep розробляла технологію мобільних гаманців разом із гаджетами, а наразі працює над впровадженням автономних поштоматів на міжнародні ринки. Стартап зайняв третє місце на IT Arena 2023.
Раніше співзасновник Jetbeep, розповів нам, чому розвиток продажів продуктів стартапу проходив «синусоїдою», на яких продуктах фокусувались розробники.
«На папері це був топчик, але, як доходило до діла, все йшло шкереберть». Інтервʼю з фіналістом IT Arena, який буде виводити автономні поштомати на ринок ЄС