🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоGameDev
3 мая 2024, 13:59
2024-05-03
Геймдев-студія EJaw затримує зарплати, але цим проблеми в студії не обмежуються
Аутсорсингова геймдев-студія EJaw не виплачує зарплати співробітникам: деякі не отримали навіть за лютий. Попри це продовжують найм, поки співробітники артдепартаменту готують судовий позов. Що ще криється за фасадом компанії, яка має офіси в Європі та США, та відомі студії серед партнерів?
У квітні DOU повідомляло про затримку зарплат в EJaw. Тоді CEO компанії пояснив, що причиною стали проблеми з плануванням і підписанням договорів. Він зазначив, що нові контракти вже оформлені, а в найближчих планах студії — вийти на стабільний графік виплат заборгованого. Після публікації до DOU звернулися працівники артдепартаменту та геймдевці. Як виявилося, в компанії ситуація на багато серйозніша.
Затримка зарплати
Хоча в компанії було навантаження і команда працювала над проєктами, регулярно затримували зарплати. Спочатку на тиждень, на два, а з початку вересня минулого року вони стали куди тривалішими, повідомляє DOU.
Станом на грудень були люди, яким не платили гроші місяць, а то і два. Я ж досі не отримав зарплати за лютий та березень», — каже один з співрозмовників DOU.
Про загострення проблеми в студії восени минулого року говорять і інші співрозмовник.
Співробітники артдепартаменту говорять, що деякі працівники не бачили гроші за січень, лютий, березень та квітень. Що особливо неприємно, в цій ситуації опинилися фахівці, які долучилися до команди на початку року. Тобто вони жодного разу не отримали зарплату вчасно.
На сьогодні весь артдепартамент написав заяви про звільнення, їм уже закрили доступи до ресурсів компанії, хоча ніякої звісточки від HR чи CEO не було. Зараз вони готують судовий позов, до якого можуть приєднатися розробники й тестувальники.
Попри затримку зарплат, студія продовжує найм
Поки EJaw переживає скрутні часи й деякі люди не отримують грошей по кілька місяців, керівництво наймає нових співробітників. Так, на момент публікації матеріалу в компанії на Djinni розміщено дві вакансії — геймдизайнера та 2D Artist. При цьому остання з’явилася 24 квітня, тобто коли DOU вже активно спілкувався з працівниками про їхні проблеми.
Працюють громадяни рф та рб
На початку повномасштабної війни студія чітко окреслила свою проукраїнську позицію і зазначила, що її співробітники допомагають ЗСУ та ТрО. Не дивлячись на це, компанія продовжує мати працівників, які мешкають в росії та білоруси. При цьому співробітники стверджують, що керівництво намагається приховати їх та видає за українців.
Одна співробітниця артдепартаменту студії розповіла DOU, що прийшла в компанію наприкінці минулого літа й одразу дізналася, що лідити її буде інша дівчина. Вже потім фахівчиня сама з’ясувала, що та була росіянкою, яка на той час мешкала в москві.
«Працювала вона, наскільки я зрозуміла, ще до початку війни, і її не звільняли. Зараз під час листування Павло мені пише: „Ти співпрацювала з росіянами, тебе за це прівлєкут“. Але ж я не обирала, з ким працювати — прийшла на позицію 2D-художниці, мене поставили з людиною та сказали „ти працюєш або не працюєш“. Тобто він намагається перекласти на мене відповідальність через те, що найняв людей з рф», — розповідає ексспівробітниця EJaw.
Окрім вище зазначеного, також співробітники студії зазначають, що існують проблеми з менеджментом, відсутні прозорі та чіткі процеси, погане ресурсне планування. Крім того, працівникам розширюють посадові обов’язки без закріплення цього факту в контрактах.