💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВойна
12 августа 2024, 12:41
2024-08-12
Міноборони обговорює з МОЗ впровадження електронних направлень на ВЛК у «Резерв+»
Міністерство оборони наразі консультується з Міністерством охорони здоров’я про те, як впровадити електронні направлення на ВЛК через «Резерв+» як для військовозобов’язаних, так і для військовослужбовців.
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко розповіла в коментарі «Українській правді», що найімовірніше, в такому направленні буде QR-код, за яким лікарі ВЛК зможуть ідентифікувати людину.
Вона додала, що Міноборони також працює з МОЗ над створенням електронної системи для військових лікарів, в якій відображатиметься вся інформація про лікування бійців. Заступниця міністра оборони уточнила, що зараз такі дані можна отримати в центральній базі будь-яких госпіталю або лікарні, якщо зробити запит.
На її думку, необхідно створити окрему базу з історіями лікування або реабілітації бійців для зручності роботи військових лікарів. Черногоренко уточнила, що такий механізм планується впровадити до кінця 2024 року.
У травні, під час запуску застосунку «Резерв+», Черногоренко говорила, що Міноборони планує додати функцію направлень на ВЛК у найближчих оновленнях «Резерв+». «Тобто фактично не здійснюючи візит до ТЦК і СП для того, щоб винятково отримати направлення на ВЛК, ми зможемо його в зручному вигляді отримати в застосунку», — сказала вона.
У червні Черногоренко також розповідала, що до мобільного застосунку «Резерв+» скоро будуть додані нові функції, зокрема, електронне направлення на проходження ВЛК, а також онлайн-рекрутинг та онлайн-начання.
«Ми хочемо достатньо швидко закрити найрозповсюдженіші кейси, щоб „Резерв+“ став абсолютно цифровим аналогом ТЦК, і всі сервіси, які можна автоматизувати, не забирали час і ресурси наших громадян», — пояснила вона в інтерв’ю NV.
«Конфеты гораздо удобнее». На что похожи каннабисные маркетплейсы США и почему Украине так тяжело дается путь легализации
В Украине было немало попыток легализации медканабисс: в 2016, 2019, 2020 и 2021 годах. Все они оказались провальными. В июне 2022 года Кабмин поддержал законопроект, позволяющий покупать и производить каннабис для медицинских и научных целей. Успешнее каннабисная индустрия сегодня развивается в США. Там рынок легального каннабиса к 2030 году будет составлять $40 млрд. Журналисты dev.ua Дмитрий Бунецкий и Алексей Дзюба разбирались, что происходит с легалайзом в Украине, как работает каннабисный рынок США и сможет ли наша страна пойти по тропе западного партнера.
Как айтишникам присоединиться к Центру инноваций Минобороны? Представитель отдела ответил на ключевые вопросы
Центр инноваций и развития оборонных технологий Минобороны ищет специалистов. Об этом мы писали здесь. Но в процедуре не все ясно. Артем Мартыненко, представитель Центра инноваций и развития оборонных технологий, предоставил корреспонденту dev.ua разъяснение относительно ряда проблем, связанных с поиском специалистов.