Forbes: «Україна зараз переважає рф у сфері безпілотників та РЕБ»
Як нові технології і тактика допомагають нам домінувати над сильним ворогом.
Як нові технології і тактика допомагають нам домінувати над сильним ворогом.
Україна зараз переважає рф у сфері безпілотників та РЕБ, пише Forbes.
Як російська, так і українська промислові бази змагаються за інновації, розробку і впровадження кращих технологій, які можуть надати їхнім солдатам перевагу на полі бою. Особливо це стосується дронів і систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Україна змогла випередити росію в процесах розвитку, що дозволило їй швидше розгорнути більш досконалі системи, досягнувши переваги в цих технічних сферах.
Нещодавні успіхи України в Курській області підкреслюють її переваги в цих технічних сферах. Згідно з повідомленнями, коли українські війська просуваються в певний район, вони використовують РЕБ-системи для виведення з ладу російських БПЛА. Потім вони розгортають рої своїх власних безпілотників для пошуку цілей і нанесення ударів по російських позиціях. За цими ударами слідують наземні війська, які перекидаються для забезпечення безпеки в цьому районі.
Цей процес повторюється систематично, що дозволяє українцям здобувати стабільні перемоги. І російські війська, схоже, не мають відповіді на цю тактику. Хоча російські безпілотники і системи радіоелектронної боротьби все ще потужні та ефективні, вони мають менший вплив на полі бою, оскільки Україна взяла на озброєння нові технології і тактику.
Україна, яка наразі розбудовує свою оборонно-промислову базу, забезпечує міцні зв’язки між комерційним та оборонним секторами. Багато компаній, які до війни займалися комерційними технологіями, переорієнтувалися на розробку військової техніки. Як результат, зараз в Україні зареєстровано понад 200 компаній, що виробляють військові безпілотники, і 50 компаній, що спеціалізуються на РЕБ-системах.
рф історично мала проблеми з великомасштабним виробництвом. Крім того, значна частина російських виробничих потужностей зосереджена на продажі за кордон старих систем, а не на виробництві найсучаснішого обладнання для своїх збройних сил. До війни лише обмежена кількість підрозділів була оснащена модернізованими системами, в той час як більшість все ще покладалася на застаріле обладнання радянських часів.