💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоЗброя
21 серпня 2024, 15:46
2024-08-21
Окупанти почали використовувати FPV-дрони з оптоволоконним кабелем, які не вразливі до РЕБ — Forbes
Про захоплення українськими військовими перших прототипів таких дронів повідомлялося ще в березні, однак зараз росіяни почали застосовувати на полі бою допрацьовані версії.
Як повідомляє Forbes, українські розробники також працювали над подібною конструкцією, а німецька компанія HIGHCAT нещодавно продемонструвала в Україні свій дрон HMX з оптоволокном.
«Тепер з’явилися бойові кадри того, що, схоже, є першими ударами цього типу зброї», — пише видання. 12 серпня в соціальних мережах з’явилися відеозаписи, на яких, як стверджується, українські розвідувальні машини БТР-4 на Курщині були атаковані FPV з оптоволокном. На це нібито вказує відео з незвичною відсутністю перешкод.
Крім того, про створення такого дрона повідомляють російські Telegram-канали, які стверджують, що новий безпілотник називається «Князь Вандал Новгородський» і був розроблений новгородським науково-виробничим центром «Ушкуйник».
У Forbes пишуть, що зі створенням оптоволоконного FPV окупантам могли допомогти китайські компанії. Skywalker Technology пропонує на відкритому ринку волоконно-оптичні контролери для дронів. На сайті компанії вказана контактна адреса в Сінгапурі, хоча ClashReport описує її як китайську.
Skywalker продає низку дронів військового призначення, у тому числі один з них озброєний ракетами, а інший — камікадзе, а також пристрої для перетворення побутових квадрокоптерів на бомбардувальники. Їхньою останньою пропозицією є оптоволоконна система наведення, що замінює радіоуправління. Вона має значну вагу: котушка кабелю довжиною 5 км важить близько кілограма. Максимальна дальність польоту — близько 10 км, хоча HIGHCAT пропонує вдвічі більше.
FPV-дрони з оптоволокном мають низку серйозних недоліків. Серед них: зачіпання за перешкоди, розрив кабелю, залишення сліду до оператора. Тому ця технологія навряд чи замінить радіоуправління. Однак цей тип FPV буде ефективним в умовах потужного придушування РЕБ і може бути використаний в першій хвилі атаки.
Через відсутність радіосигналів оптоволоконні дрони і їхніх операторів неможливо виявити й визначити розташування за допомогою звичайних методів пеленгування. Вони не піддаються електронним засобам глушіння і спуфінгу, які використовуються для захисту цивільних об'єктів від безпілотників. Цивільне використання цих безпілотників, найімовірніше, буде суворо обмежене.
Оптоволоконний зв’язок також пропонує потенціал для гібридної системи. Контролер може використовувати важчу і потужнішу систему штучного інтелекту, ніж той, що може нести безпілотник, використовуючи переваги зображень високої роздільної здатності для відстеження та ідентифікації об'єктів в реальному часі. Дешевий дрон витрачається, а дорогий контролер використовується повторно для багаторазових ударів.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)