💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджеты
29 августа 2024, 14:34
2024-08-29
Перший пацієнт Neuralink дав ім'я своєму чипу й вивчає дві іноземні мови
Нолан Арбо, який став першою людиною, що отримала мозковий чип, розроблений компанією Ілона Маска Neuralink, заявив, що назвав пристрій «Єва» й використовує його для самовдосконалення.
Арбо розповів, що проводить близько чотирьох годин на день на заняттях зі співробітниками Neuralink із понеділка до п’ятниці, тестуючи чип. У вільний час він використовує пристрій для читання, зокрема Біблії, а також для вивчення нових мов. Про це пише Business Insider.
«Зараз я вивчаю французьку та японську мови приблизно по три години на день, використовуючи кілька різних ресурсів. Я також вирішив заново вивчити математику з нуля, щоб підготуватися до того, щоб одного дня повернутися до школи», — каже він.
Арбо, паралізований нижче плечей в результаті «нещасного випадку під час дайвінгу у 2016 році», отримав мозковий імплантат Neuralink в січні.
Чіп фіксує активність мозку й надсилає її на комп’ютер через Bluetooth, дозволяючи користувачеві керувати рухом курсора «миші», переглядати вебсторінки, грати у відеоігри та створювати 3D-моделі, наприклад, візуалізуючи те, як це відбувається на екрані.
Після того як Neuralink відновила коректне функціонування чипа, Арбо сказав, що хоче повернутися до університету й або закінчити навчання, або переключитися на вивчення нейронаук, оскільки він «може мати певне уявлення про цю сферу на цю мить».
«Зрештою, я отримую задоволення, і моє життя значно покращилося за такий короткий час. Це важко навіть передати словами», — написав Арбо й завершив свій допис в X (Twitter) підписом «Noland & Eve, a.k.a. P1».
Ілон Маск раніше заявив, що компанія має намір імплантувати чип тисячам, потенційно мільйонам пацієнтів протягом наступного десятиліття, і що в кінцевому підсумку він може бути використаний для управління протезами кінцівок у «дусі Люка Скайвокера».
Нагадаємо, що минулого місяця ще один чоловік, який втратив контроль над кінцівками після травми спинного мозку, отримав другий мозковий чип Neuralink. Як і перший пацієнт Нолан Арбо, він використовує його, щоб грати в улюблені відеоігри.
«Жизнь — это больше, чем просто решение одной проблемы за другой». Илон Маск написал колонку в китайском медиа. Какие планы техногения на ближайшее будущее?
Бизнесмен Илон Маск написал колонку об устойчивой энергетике, мозговых имплантах и исследованиях космоса в китайском издании, принадлежащем национальному агентству по контролю за интернетом и цензурой. На английский текст перевел журналист китайского госиздания «Синьхуа» Янь Лю. Мы адаптировали сообщение.
Человеку вживили в мозг нейрочип (не компания Маска). Украинские нейрофизиолог, инвестор и биотехнолог рассказывают о риске и важности такой операции
В прошлом месяце американская компания Synchron вживила в человеческий мозг нейрочип. Крошечный нанокомпьютер поместили в кровеносный сосуд мозга пациента, страдавшего боковым амиотрофическим склерозом — редкое заболевание, поражающее моторную систему. Компания провела первую подобную операцию в США, а до этого имела четыре таких же в Австралии. После нее пациенты смогли отправлять сообщения в мессенджере и делать онлайн-покупки. Мы связались с украинскими экспертами, чтобы узнать о прорыве и последствиях подобной технологии.