💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоОружие
12 сентября 2024, 10:09
2024-09-12
Айтівець зі Львова разом із колегами-науковцями розробляє купольні РЕБи
Олексій Вишневський, інженер-дослідник з SoftServe, разом з колегами-науковцями, розробив для ЗСУ купольні установки радіоелектронного придушення. За 2 місяці зробили понад 10 таких пристроїв.
«Модуля китайські. Все решта виключно з антенами моя робота та колег-науковців», — каже Олексій про новий пристрій.
Ці установки допоможуть придушити ворожі канали зв’язку або, як мінімум, завадять керуванню FPV-дронами, що зменшить ймовірність попадання в ціль.
Установка є декількох версій: окопна та комбінована — для використання як на транспорті, так і в окопі.
Олексій нам розповів, що серед переваг установки — це її максимальна простота в експлуатації та ремонті. Антени реальної купольної дії захищені від механічного впливу, що підтвердило тестування на полігоні.
Також легкий зовнішній акумулятор, який сумісний з зарядними станціями Олексія, з бандеропаверами та може працювати від автомобільної енергосистеми, але останнє розробник не рекомендує робити.
Вартість пристрою залежить від моделі. Наприклад, установка з трьома діапазонами коштує $1200, а вже з чотирма, яка є комбінована, — $1500.
«Треба розуміти, що всі РЕБи не військового класу, які є у нас на ринку, і зроблені як волонтерами, так і „заводами“ не є панацеєю, а є тимчасовим рішенням, — зауважив Олексій. — У нас наразі лише 20% всіх систем РЕБ зроблені по науці. Решта — механічна збірка з китайських маркетплейсів».
Уже незабаром будуть готові нові моделі, поки окопні установки готуються до виправляння на фронт.