Олексій Вишневський, інженер-дослідник із R&D-команди в SoftServe, розробив потужну портативну батарею, яка допомагає захисникам на фронті.
Розробкою портативного джерела живлення Олексій почав займатися ще до блекаутів, оскільки отримав такий запит від товариша з фронту.
«Я багато років займався електророверами, електротехнікою. І перед блекаутами колега, який зараз на фронті, повідомив, що має проблему з живленням пристроїв, зокрема дронів і Starlink, під час виїздів на бойові завдання. Великі батареї немає можливості із собою тягати», — розповідає розробник.
Олексій узявся вирішити це питання, і вже за тиждень створив прототип джерела живлення з матеріалів. які знайшов у торговельних центрах Львова та того, що мав у запасі вдома.
«Це було щось страшне, на дротах, замотане ізоляційною стрічкою, воно мені кілька разів згорало через китайські комплектувальні», — ділиться Олексій.
Наразі ж винахідник має робочий прототип портативної батареї — залізну валізку з начинкою, що дає змогу закрити потреби військових і має 2,8 кВт місткість.
«Коли я його почав збирати, ціна виготовлення цього пристрою була 16 000 грн. На ринку немає взагалі аналогів із такою місткістю, а вироби закордонних компаній — дорогі, по 70 000–100 000 грн», — розповідає Вишневський.
А коли ракета прилетіла по трансформаторній станції та почався блекаут, я зрозумів: пора крутити. Так вечорами після роботи чоловік виготовляв джерела альтернативного живлення.
Коли настав час робити прототип для військових, Олексій зрозумів, що часовий ресурс захисників дуже обмежений, і вони не мають часу розбиратися, як працює той чи інший пристрій. Тому він вирішив пристрій із максимально простим інтерфейсом із розеткою на 220 V, USB-виходом, зарядним пристроєм.
Потім чоловік зрозумів, що гаджету потрібний захист від вологи, уламків.
«Я вирішив робити пристрій компонентним. Усередині валізи — окремо складені три компоненти — батарея, зарядний блок та інвертор», — розповідає Вишневський.
І це історія з його фронту. Дізнавшись від товариша, який воює на передовій, що їхньому підрозділу потрібно щось для портативного заряджання різних девайсів, спільно з командою «R&D Things» розробив потужну портативну батарею.
Від такої станції можна зарядити понад 200 телефонів і навіть запустити танк. Заряджається такий пристрій, зібраний на елементах, які можна придбати в Україні, протягом доби. Але цей час можна значно скоротити за допомогою імпортних складових.
Наразі винахідник віддає пріоритет гаджетам, які потрібні на фронті, а вже потім виконує цивільні замовлення. До речі, пауербанки, створені Олексієм, не мають сонячних панелей, бо, на думку розробника, сонячна енергетика зимою не є ефективною»
Вісім апаратів уже допомагають нашим воїнам і ще два пристрої скоро поїдуть на фронт.
«Чому я це роблю? Бо можу бути корисним там, де є компетентним, і вірю, що наша перемога вже близько», — каже Олексій.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».