Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Марія БровінськаCтартап
22 июля 2024, 08:59
2024-07-22
Львівський IT-кластер запустить власне медіа про українське IT та платформу-довідник українських IT-компаній. Що відомо про ці проєкти
Львівський ІТ Кластер запустить медіа Scroll.online та платформу для підтримки українських IT-компаній, яка має допомогти іноземним компаніям дізнатися більше про українське IT. Кому це потрібно?
Львівський ІТ Кластер запустить медіа Scroll.online та платформу для підтримки українських IT-компаній, яка має допомогти іноземним компаніям дізнатися більше про українське IT. Кому це потрібно?
Що таке Scroll.online
Львівський ІТ Кластер планує створити медіа, яке писатиме про українське ІТ, розповіли Forbes два менеджери з великих компаній анонімно, оскільки проєкт перебуває під NDA. Медіа називатиметься Scroll.online, свідчить презентація проєкту, що є у Forbes. Це буде сайт та застосунок. Медіа захищатиме інтереси ІТ-індустрії, каже один із вищеназваних менеджерів. Однак офіційно Львівський ІТ Кластер відмовився підтверджувати створення медіа та коментувати це питання.
Мета медіа Scroll.online — захист інтересів ІТ-індустрії, підвищення попиту на інвестиції в українські технологічні компанії, просування українських ІТ-продуктів тощо, йдеться в презентації проєкту. Проєкт презентували як можливість захищати інтереси IT-індустрії перед державою, каже менеджер іншої великої сервісної компанії на умовах анонімності, оскільки не уповноважений коментувати питання публічно.
До кінця року команда працюватиме над створенням сайту та соцмереж, залученням партнерів, а також розширенням штату, каже менеджер великої сервісної ІТ-компанії. Запуск запланований на січень 2025-го, свідчить презентація проєкту.
Каталог українського IT
Водночас організація розробляє ще один продукт — платформу, яка буде розповідати міжнародним компаніям про українське IT. Створення цього проєкту Forbes підтвердив CEO Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський. «Наш продукт направлений на те, щоб допомогти потенційним клієнтам дізнатися про наші компанії», — зазначив він.
Завдяки платформі можна буде швидко та зручно дізнаватися про українську компанію, каже Веселовський.
«Наша платформа має допомогти потенційним замовникам отримати максимальну кількість інформації, аналітики, що дасть можливість ухвалити правильне рішення про співпрацю з українськими компаніями», — говорить Веселовський з IT Кластеру.
Створення платформи з інформацією про українські компанії фінансує USAID, що співпрацює з кластером понад шість років, каже вищезгаданий менеджер IT-компанії анонімно. Веселовський не підтвердив, але й не заперечив фінансову участь USAID у цьому проєкті.
Частково бюджет покриватиметься коштами Львівського ІТ Кластера, каже він. Вартість розробки не розголошує. Оптимістична дата запуску проєкту — осінь 2024-го, каже Веселовський.
«Україна може втратити конкурентні переваги перед іншими країнами у сфері інноваційних технологій». CEO Львівського IT Кластера спрогнозував IT-експорт на 2024 рік
«Большинство сотрудников ІТ-компаний выехали». Как живут ІТ-кластеры на третий месяц войны
Как чувствуют себя IT-кластеры на третий месяц войны? Откуда-то выехали практически все айтишники, а где-то прибыло специалистов больше чем в два раза. А где-то даже формируются новые сообщества.
Мы решили опросить сообщества и выяснить, как изменилась их жизнь, количество людей и компаний, их заработок и что там насчет мобилизации айтишников. Мы опросили 17 кластеров, ответы получили от пяти: Львовского, Закарпатского, Полтавского, Черниговского и Одесского. Правда, последний заявил, что они проводят личное исследование совместно с IT Ukraine Association, результаты которого будут опубликованы отдельно.
Остальные ответы объясняют, как в нынешних условиях выживают IT- сообщества.