💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоCтартап
5 ноября 2024, 13:09
2024-11-05
Литовський miltech стартап Broswarm розробив сенсор для розмінування в Україні, який виявляє міни з висоти до 10 м та створює 3D-зображення прихованих об'єктів
Стартап у сфері оборонних технологій Broswarm розробив сенсор X-Ray Eagle, що підвищує ефективність виявлення мін завдяки чітким 3D-візуалізаціям на висоті до 10 м над землею. Ця технологія сенсора створена для підтримки безпечних операцій з розмінування в Україні, а також в інших зонах бойових дій. Нещодавно стартап залучив 800 000 євро фінансування від литовського венчурного фонду ScaleWolf, що прискорить розробку сенсора.
Більшість систем виявлення мін покладаються на базові сенсори, що мають знаходитися майже на рівні землі для точного виявлення об’єктів. Це робить їх схильними до хибних спрацювань, через що втрачається час і ресурси. В Україні, де понад 30% території вважається забрудненою мінами, густа рослинність і нерівний рельєф ще більше ускладнюють можливості розмінування. В українській землі залишаються понад 2 млн мін, що негативно впливає на сільське господарство, критичну інфраструктуру та обмежує мобільність українських військ. Потреба в технологічному прориві щодо виявлення мін як ніколи нагальна, говориться у пресрелізі стартапу.
Для розв’язання цього питання Broswarm розробляє X-Ray Eagle — сенсор, що використовує просунуті радіохвилі для створення 3D-зображень прихованих об'єктів. Встановлений на дронах, сенсор може виявляти предмети на глибині до 0,5 метрів, працюючи на більшій висоті, ніж дозволяють традиційні технології. Після польового тестування та вдосконалення Broswarm продемонструвала потенціал X-Ray Eagle значно зменшити кількість хибних спрацювань та надавати надійні візуальні дані для більш безпечного, швидкого та ефективного розмінування.
«Наше тестування з дронами та існуючими технологіями показало, що рельєф, подібний до українського, робить точне виявлення дрібних об'єктів під землею неймовірно складним. Саме тому ми подвоюємо зусилля із X-Ray Eagle, щоб забезпечити проривний рівень точності та глибини виявлення мін. Зображення, які створює наш сенсор, настільки чіткі, що нагадують фотографії. Вони надають командам абсолютно новий спосіб швидко та безпечно оцінювати приховані загрози. Ми продемонстрували цю технологію на конкурсі інновацій НАТО, де вона здобула перше місце з видатними результатами», — говорить Ернестас Жвайгждінас, співзасновник і генеральний директор Broswarm.
Завдяки цьому фінансуванню компанія планує прискорити дослідження та розробку, вдосконалити та запатентувати технологію X-Ray Eagle, зрештою створивши прототип, готовий для масштабного розгортання. Це включає подальші польові випробування протягом наступних 12 місяців.
Black box на полгода, донаты как инвестиция в безопасность и крипта. Как айтишники тратят деньги и во что инвестируют
Зарплата работников сферы IT в Украине — одна из самых высоких. Именно они являются существенным источником помощи армии и поддержки украинской экономики. Во время войны айтишники меняют свои финансовые привычки и вместо инвестиций и накоплений часто донатят средства на ВСУ и волонтерские инициативы.
dev.ua решил расспросить айтишников, куда они тратят деньги и во что инвестируют, сколько донатят и откладывают ли на черный день.
Сегодняшние герои — работники IT-компаний Universe, Innovecs и PariMatch Tech.