Литовський miltech стартап Broswarm випробує свої дрони для розмінування в Україні
Військово-технологічний стартап Broswarm, що спеціалізується на виявленні мін, протестує свої дрони з ШІ в Україні. Нещодавно стартап залучив інвестицію в $100 000.
Військово-технологічний стартап Broswarm, що спеціалізується на виявленні мін, протестує свої дрони з ШІ в Україні. Нещодавно стартап залучив інвестицію в $100 000.
Військово-технологічний стартап Broswarm, що спеціалізується на виявленні мін, протестує свої дрони з ШІ в Україні. Нещодавно стартап залучив інвестицію в $100 000.
Broswarm базується у Вільнюсі, Литва, і була заснована у 2023 році колишнім фаундером Ернестасом Жвайгждінасом, фізиком, що спеціалізується на програмуванні машинного навчання Каролісом Жвайгждінасом та інжереном Міндаугасом Талайкісом. Про це йдеться в пресрелізі, який отримав dev.ua.
Мета стартапу — змінити глобальний підхід до виявлення мін, використовуючи передову технологію мультисенсорного злиття, яка може значно підвищити швидкість, безпеку та ефективність операцій з розмінування.
Як відомо, через повномасштабне російське вторгнення, питання розмінування в Україні стоїть особливо гостро.
За даними міжнародної організації HALO Trust, з лютого 2022 року в Україні було закладено орієнтовно до 2 мільйонів наземних мін, а Світовий банк оцінює вартість очищення України від мін у $37 млрд. Як повідомили в уряді, поточні можливості України з розмінування включають 20 одиниць техніки та 3000 фахівців.
За оцінками, 174 000 км², або понад 30% території України можуть бути забруднені мінами й технологія Broswarm може допомогти їх виявити.
Broswarm має на меті зробити свій внесок у розмінування українських територій за допомогою дронів із використанням технології машинного навчання.
Центральним елементом підходу Broswarm є передові сенсорні датчики (sensory arrays) та мультисенсорний синтез (multisensor fusion) для дронів, що інтегрує металодетектори, магнітометри, тепловізійні камери та HD-камери.
Крім того, цей підхід включає сенсор з проривною технологією, розробленою Broswarm, що перебуває в процесі патентування. Він дозволяє знаходити дрібні предмети, які раніше було неможливо або вкрай важко виявити. Алгоритми машинного навчання аналізують дані з датчиків та ідентифікують міни з надзвичайною точністю та ефективністю, навіть у складних кліматичних і ландшафтних умовах.
Broswarm залучив $100 000 фінансування від литовського венчурного фонду ScaleWolf. Фонд фокусується на технологіях подвійного призначення, що можуть одночасно використовуватися як в оборонних, так і в комерційних цілях.
Залучені інвестиції дозволяють команді Broswarm продовжити розробку технології мультисенсорних датчиків для дистанційного виявлення невеликих мін та інших вибухонебезпечних об’єктів.
Перед запуском проєкту на ринок, Broswarm планує провести низку польових випробувань в Україні вже цього року.
«Незважаючи на прогрес, нові технології виявлення мін і розмінування ще не мають суттєвого впливу на реальний світ. Більшість сучасних методів практично не відрізняються від тих, що використовувалися століття тому. Ми прагнемо змінити цей статус-кво. Наша мета — розробити міношукачі, що будуть не лише економічно вигідними та ефективними, але й здатними до швидкого розгортання в різних регіонах. Ми відвідаємо Україну пізніше цього року, щоб почати застосовувати наші рішення там, де це має найбільше значення», — зазначив Ернестас Жвайгждінас (Ernestas Žvaigždinas), співзасновник і генеральний директор Broswarm.
Нагадаємо, що наприкінці лютого в Україні представили ще одну вітчизняну машину для розмінування, яка здатна очистити 5000 квадратних метрів землі за годину. Цю розробку на шасі цивільного трактора Т-156 створила українська компанія efarm pro спільно із сумськими виробниками сільськогосподарської техніки.