Міноборони допустило до постачання у ЗСУ безпілотний евакуаційний транспортер Fохтас. В чому його особливість
Як працює наземна роботизована платформа українського виробництва.
Як працює наземна роботизована платформа українського виробництва.
Міністерство оборони України допустило до постачання ЗСУ безпілотний логістично-евакуаційний транспортер Fохтас, повідомляють у відомстві.
Ця наземна роботизована платформа українського виробництва призначена для виконання логістичних завдань, включаючи евакуацію поранених з поля бою.
Зазначається, що наразі евакуацію поранених у ЗСУ здійснюють за допомогою різних засобів, зокрема бронетехніки, квадроциклів, мотоциклів з причепами, або ж ручних нош. Проте універсальних засобів для евакуації немає, і бойові медики обирають транспорт залежно від умов.
Fохтас вирізняється своєю майже безшумною роботою та низьким силуетом (до 40 см), що дозволяє непомітно виконувати евакуацію в полі. Транспортер здатен перевозити до 150 кг вантажу, що включає поранених у повному бойовому спорядженні або боєприпаси. Його можна легко перевести з транспортного у робоче положення за лічені хвилини.
Повідомляється, що керування платформою здійснюється дистанційно або за допомогою провідного пульта, що дозволяє бойовому медику контролювати її рух. Додатково Fохтас можна оснастити пристроями для відстеження місця перебування у разі втрати зв’язку з евакуаційною групою.
Нагадаємо, що и Foxtac успішно пройшов попередні випробування у лютому цього року. Під час випробувань повідомлялося, що система повного приводу дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному. Платформа захищена від бруду й легко рухається важким бездоріжжям. Дистанція керування — до 700 метрів, запас ходу — до 10 км.