💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
15 серпня 2024, 12:41
2024-08-15
В Україні допустили до експлуатації в ЗСУ першого наземного робота-пожежника. Ним можна керувати з відстані до 2 км
У Міністерстві оборони кодифікували та допустили до експлуатації у підрозділах Збройних сил України інженерний наземний роботизований комплекс пожежогасіння. Ось які його можливості.
Як повідомляється на сайті Міноборони, це рухома гусенична платформа зі спеціальним устаткуванням для подачі води під тиском або спеціальної піни, що гасить полум’я. За допомогою пульта керування оператор із безпечного місця направляє робота до епіцентру загоряння. Потік рідини, яка подається на джерело горіння, можна регулювати дистанційно.
Робот-пожежник працює на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості й до 400 м на ускладненій. На ньому встановлена відеокамера об'єктивного контролю, яка передає зображення пожежі оператору.
Цей роботизований комплекс початково розроблявся для потреб цивільних надзвичайно-рятувальних служб, однак машиною зацікавились військові. Він стане в пригоді на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули, у наближенні до техніки, яка горить і в якій є ризик детонації боєкомплекту. Для військових потреб платформа отримала посилену ходову частину, збільшену дальність управління і час автономної роботи.
Гусеничне шасі дозволяє роботу долати складний рельєф місцевості, переїжджати охоплені полум’ям уламки, працювати при екстремальних температурах і за допомогою свого водомета створювати так звану «водну стіну».
Нагадаємо, що восени минулого року під час гасінні пожежі у Львові, яка виникла після російського ракетного обстрілу складських приміщень, був залучений роботизований пожежник з дистанційним керуванням Magirus. Він працював там, де через загрозу життю і здоров’ю заборонено перебувати навіть навченим та досвідченим фахівцям пожежно-рятувальної служби.
Черкаський винахідник створив водоплаваючий трактор, який може перевозити 5 пасажирів та 650 кг вантажу. В планах майстра - адаптувати трактор для потреб ЗСУ
Логістику ЗСУ хочуть оцифрувати за IT-стандартами НАТО. Військові вже вивчають систему LOGFAS. Розповідаємо, як це працює, та коли впровадять
Логістику й облік у ЗСУ досі ведуть у паперових журналах. З літа Міноборони вирішило перевести армію на цифрові колеса і впровадити ІТ-систему логістики НАТО LOGFAS. Як вона працює і що дасть військовим, пояснив Forbes. dev.ua публікує найважливіше з матеріалу.