Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоОружие
21 июня 2024, 13:32
2024-06-21
Німецький оборонний концерн Rheinmetall планую відкрити три підприємства в Україні: коли вони запрацюють
Три нові підприємства Rheinmetall в Україні спеціалізуватимуться на виробництві та ремонті систем ППО, ремонті та збірці бронетехніки й випуску боєприпасів. Одне з них вже запрацювало.
Три нові підприємства Rheinmetall в Україні спеціалізуватимуться на виробництві та ремонті систем ППО, ремонті та збірці бронетехніки й випуску боєприпасів. Одне з них вже запрацювало.
Як розповіли «Економічній правді» в головному офісі Rheinmetall, персонал для нових заводів навчають у Німеччині. Перші співробітники уже повернулися в Україну. Зараз готується база для подальшого навчання українців.
Завод для виробництва боєприпасів
Цей завод стане найважливішим серед нових підприємств, де вироблятимуть «шестизначну» кількість снарядів на рік. Найдефіцитніший компонент для боєприпасів — порохові заряди — компанія теж вироблятиме в Україні.
Перші німецькі снаряди зійдуть з конвеєра нескоро: зазвичай реалізація таких проєктів займає 3–4 роки.
Зараз йде робота над угодами щодо створення спільного підприємства і замовлення обладнання. Після цього буде виробництво обладнання, будівництво заводу, інфраструктури, і зрештою почнеться виробництво боєприпасів. Про це розповів ЕП заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв.
Завод з виготовлення систем ППО
Профільне підприємство для систем ППО поки на стадії планування. За словами директора концерну, пройде ще рік-два, поки воно запрацює. Мова може йти про ремонт та виробництво 35-мм зенітних систем Skyranger та Skynex, які вже використовують Сили оборони.
У 2024 році Rheinmetall та «Укроборонпром» почнуть спільно виробляти БМП Lynx
За словами Боєва, спочатку в Україні облаштують складання машин з імпортних компонентів. Згодом підприємства «Укроборонпрому» можуть навчитись виробляти частини цих бронемашин та поглиблять локалізацію. Також не виключена поява регіональних модифікацій із українським обладнанням на борту.
У реалізації цих мрій є проблема — гроші. Німецька бронетехніка доволі коштовна.
В Україні ж не вистачає коштів, щоб законтрактувати всю техніку, яку здатні виробляти вітчизняні підприємства. Та й передбачувані довгострокові трирічні замовлення українське Міноборони робить вкрай рідко, про що говорив сам директор Rheinmetall.
Тому гроші для контрактування нових заводів шукають не тільки всередині країни, але і зовні. Наприклад, за словами міністра з питань стратегпрому Олександра Камишіна, виробництво бронемашин Lynx планують профінансувати за кошти німецького уряду. Так само за гроші німців здійснюється ремонт на цьому підприємстві.
Не только Metro и S.T.A.L.K.E.R. 31 украинская игра к 31-летию Независимости Украины
31 год независимости Украины — это еще и 31 год самостоятельности и обособленности всего украинского творчества. Касается это и видеоигр. Ведь за три десятка лет украинцы успели создать самые разные игры на любой вкус.
Так что в честь Дня Независимости мы решили вспомнить 31 игру от украинских разработчиков. И пускай без очевидных Metro и S.T.A.L.K.E.R. не обошлось, одними ими дело не ограничивается. Есть тут и подзабытые шутеры из совсем другого времени, и многообещающие современные проекты, и крайне необычные инди.
Атлас оружия: какие ПЗРК и ПТРК использует Украина для войны с россией
Силы ЗСУ активно используют ПЗРК и ПТРК, чтобы противостоять российским оккупантам. Эти относительно простые в использовании комплексы позволяют остановить продвижение тяжелой техники противника. Они давно хорошо зарекомендовали себя на полях сражений, а видов подобных комплексов предостаточно.
Рассказываем об особенностях ПЗРК и ПТРК, которые находятся на вооружении ЗСУ, а также откуда их нам привезли.