💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
30 січня 2024, 15:07
2024-01-30
У кінці 2023 року Україна отримала німецьке ППО Skynex — гендиректор Rheinmetall Italia. Чому система є новою загрозою для «Шахедів»
31 грудня 2023 року Україна отримала першу батарею ППО Skynex, виготовлену в Італії дочірньою компанією Rheinmetall Italia. Про це заявив Алессандро Ерколані, генеральний директор італійського підрозділу німецького концерну. За його словами, Skynex уже працює в Україні.
26 січня 2024 року генеральний директор Rheinmetall Italia Алессандро Ерколані повідомив про першу батарею зенітно-артилерійського комплексу Skynex, яку передали Україні 31 грудня 2023 року, пише Defense News.
Україна має отримати ще одну батарею в березні за контрактом на суму близько 160 млн євро ($174 млн), підписаним у грудні 2022 року.
Запущений вісім років тому Skynex раніше був проданий Катару, у грудні торік Румунія замовила дві батареї, а Австрія купила сім.
«Підписання українського контракту стало важливим фактором у виграші австрійських і румунських угод», — сказав Ерколані.
Цю систему можна додати до списку оборонних продуктів, які підвищили свій авторитет завдяки розгортанню в Україні, від турецьких безпілотників Bayraktar до американської високомобільної артилерійської ракетної системи.
Ерколані сказав Defense News, що нові контракти Skynex будуть завершені найближчими тижнями з державою Близького Сходу та членом НАТО.
Про Skynex
Вартість двох систем Skynex оцінюють до 200 млн євро.
Система оснащена радаром радіуса дії 50 км, командним пунктом і чотирма гарматами, кожна з яких оснащена електрооптичними датчиками та радаром стеження. Гармати здатні вистрілювати 1000 35-мм пострілів за хвилину, вражаючи ціль на відстані 4 км.
«Її перевага полягає в тому, що вона була розроблена для протидії невеликим, низьким і повільним загрозам, і вона економічно ефективна порівняно з використанням ракети вартістю мільйони для знищення безпілотника», — каже Ерколані.
Коли наближаються до цілі, 35-міліметрові снаряди системи відкриваються, випускаючи сотні маленьких вольфрамових циліндрів, які утворюють руйнівну хмару.
Щоб снаряди відкривалися в потрібний момент, їхня швидкість перевіряється датчиком, коли вони залишають ствол рушниці, а електроніка в стовбурі відповідно програмує час відкриття снаряда.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі