Вартість Bitcoin знизилася за день на рекордні 13%: що відбувається з ринком криптовалют через геополітичні занепокоєння інвесторів
Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH) впали сьогодні, 5 серпня, до багатомісячних мінімумів.
Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH) впали сьогодні, 5 серпня, до багатомісячних мінімумів.
Крипторинки отримали поштовх цього року після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила створення біржового фонду для відстеження спотової ціни Bitcoin та Ethereum.
Однак нещодавно Bitcoin упав разом з іншими активами, включно зі світовими акціями, у широкому розпродажі, оскільки інвестори побоюються, що на горизонті може бути рецесія в США, а також вплинули на нього зростальні геополітичні занепокоєння. Bitcoin втратив більше третини своєї вартості після досягнення рекордного рівня в березні,пише Reuters.
Bitcoin впав на 13% із моменту закриття в неділю до $51 560, досягнувши найбільшого одноденного падіння з листопада 2022 року та найнижчого з лютого. Ціна Ethereum впала на 17% до мінімуму із середини січня — $2 277.
Акції американських криптовалютних компаній, що котируються у Франкфурті, сильно впали на початку торгів у понеділок: Coinbase — на 18%, акції майнерських компаній Riot Platforms і Marathon Digital (MARA.O) — на 17,7% і 20% відповідно.
Поштовхом для того, що зараз стало масштабною корекцією на криптовалютних і традиційних ринках, міг стати Банк Японії, який минулого тижня підвищив базову процентну ставку. Це посилення монетарної політики призвело до зростання єна та падіння фондового індексу країни Nikkei. Впавши ще на 6% на початку понеділка, Nikkei тепер нижчий приблизно на 15% за останні три сесії та на 20% в порівнянні з піком середини липня, пише CoinDesk.
Події в Японії поширилися на США, де індекс Nasdaq впав на понад 5% за останні дві сесії минулого тижня. Ф’ючерси на Nasdaq знизилися на 2,5% на вечірніх торгах у неділю.
На додаток до дещо несподіваної агресивності Банку Японії минулого тижня, Федеральна резервна система США (ФРС) також здивувала кількох — не тим, що утримувала ставки на стабільному рівні, а натомість тим, що виглядала дещо неоднозначно щодо зниження ставок у вересні, яке майже всі учасники ринку вважали безсумнівним фактом.
Чи припустився ФРС політичної помилки, ще належить з’ясувати, але наразі ринки формують свій власний порядок денний. Трейдери заклали в ціну 100% ймовірність зниження базової ставки в США у вересні, 71% ймовірність зниження ставки на 50 базисних пунктів і лише 29% ймовірність зниження на 25 базисних пунктів.
Якщо поглянути далі на криву погашення, то дохідність 10-річних казначейських облігацій США впала до 3,75% у неділю ввечері в порівнянні з 4,25% лише тиждень тому, що на 150–175 базисних пунктів нижче поточного цільового показника федеральних фондів 5,25–5,50%.