Якого пауербанка вистачає на довше: тестуємо на домашньому інтернеті без світла
Те, що в українців є інтернет, який працює навіть коли немає світла — ми вже знаємо. Тепер інше питання: скільки часу він працює, якщо для живлення використовувати звичайний пауербанк? Відповідь на це питання даємо разом з керівником відділу управляння мережами телеком-оператора Vega Ігорем Гриневичем.
Те, що в українців є інтернет, який працює навіть коли немає світла — ми вже знаємо. Тепер інше питання: скільки часу він працює, якщо для живлення використовувати звичайний пауербанк? Відповідь на це питання даємо разом з керівником відділу управляння мережами телеком-оператора Vega Ігорем Гриневичем.
Спочатку пояснимо, від чого безпосередньо залежить тривалість роботи інтернету без електроенергії. По перше — від тривалості резервного живлення на технічному майданчику провайдера, по-друге від того і скільки часу зможе працювати Wi-Fi роутер без світла у вас вдома.
З першим фактором, все просто: до прикладу, акумулятори на вузлах Gigabit by Vega, які забезпечують дуоступ до мережі інтернет за технологією GPON працюють 6-16 годин (якщо повністю заряджені), далі включається генератор.
Відповідь на друге питання ми разом отримаємо завдяки тестуванню Wi-Fi роутерів і зарядних пристроїв нижче.
Ми взяли 2 роутери, 1 ONU і 5 УМБ (універсальна мобільна батарея) різних виробників, різної потужності і ємності: від старенького безіменного акумулятора на 4000 mAh до сучасного супер потужного Baseus 65W/30000 mAh.
Забігаючи наперед скажу, що загалом результати тестування були очікуваними: чим більше ємності має будь-яке джерело живлення, тим довше буде працювати пристрій, який живиться від нього. Але це — теорія, а далі — конкретні результати, отримані на практиці.
Тест № 1: двох-діапазонний гігабітний Wi-Fi роутер TP-LINK EC-220 G5. Параметри живлення — 12V і 1А.
Пауербенки Baseus 10000 mAh і Xiaomi на 10000 mAh показали середній результат: за годину роботи їхній заряд знизився на 7% та 10%, і вони зможуть живити цей роутер 10 та 14 годин відповідно. Вони підійдуть, якщо світло відключається за графіком на невеликі інтервали і є можливість підзарядки.
Noname бенк на 4000 mAh за годину роботи витратив 75% заряду, що є дуже поганим результатом. На батарею такої ємності не можна покладатися, якщо ви хочете залишатися на зв’язку тривалий час.
Пауербенки на 20 000 і 30 000 mAh були найкращими: один Wi-Fi роутер вони можуть живити від 25 до приблизно 99 годин, оскільки за годину роботи витрачається всього 1-4% заряду!
Тест-драйв № 2: старенький маршрутизатор TP-LINK TL-WR841N, який працює максимум на швидкості 300 Мбіт/с.
Цей роутер має скромніші вимоги до живлення — 9V і 0,6А, саме тому він «проживе» майже в 2-2,5 рази довше попереднього.
За годину роботи на акумуляторі 10000 на 10000mAh було витрачено всього 3% заряду, значить від такої УМБ роутер працюватиме більше доби. А якщо взяти більш потужний пауербенк, тоді роутер зможе працювати кілька діб. При підключенні до Baseus 30000 mAh його заряд залишився 100% за годину роботи, тобто витрати склали менше ніж 1% заряду.
Отже, якщо у вас вдома є будь-який старий Wi-Fi роутер його використання під час відключень світла дозволить суттєво зекономити на заряді пауербенку і ви будете на зв’язку значно довше.
Тест-драйв № 3: одночасне підключення роутера і оптичного модему (ONU) до одного джерела живлення.
Така схема підключення інтернету GPON зустрічається найчастіше, але в той же час вона найвибагливіша, оскільки окрім роутера потрібно ще живити оптичний модем ONU (12V і 0,5А).
Працювати таке підключення може тільки з пауербенками, які мають два або більше USB-виходів, тому в цьому тесті використовувались саме такі УМБ. Результат — ця схема тримається до 14 годин (пауер на 10000mah) та до 33 годин (банка на 30000mah).
Врешті
Висновок, який можна зробити за результатами цього тест-драйву: для надійного зв’язку і можливості роботи інтернету без світла оптимальним варіантом за ціною та тривалістю роботи є пауербенк на 20000 mAh. Його вистачить для роботи інтернету протягом цілого дня. Як альтернатива, це може бути два пауербенки по 10000mAh, але в жодному разі не менше. Відповідно, для більш тривалої роботи інтернету потрібно мати більш потужне альтернативне живлення від 20000mAh і вище.
Киевлянин собрал супермощный пауэрбанк для ТрО и сконструировал модульные «аккумуляторы-LEGO» для ВСУ. В планах — конкурент Delfast и ELEEK
Киевлянин Стас Волна до войны занимался производством, ремонтом и переоборудованием электротранспорта. В военное время его профиль деятельности слегка изменился ― мужчина делает уникальные модульные пауэрбанки для военных, которые точно не будут лишними и в мирной жизни. А недавно Станислав с партнерами разработали супермощный непромокаемый пауэрбанк для столичной теробороны, аналогов которому в Украине пока нет. Изобретатель рассказал dev.ua о своих изобретениях и перспективах их применения.
Физик-ядерщик производит портативные пауэрбанки для военных из электронных сигарет Elf Bar. Как?
Влад Гончарук, который работает на одной из атомных станций Украины, собственноручно производит портативные пауэрбанки и передает их защитникам. О деталях разработчик рассказал dev.ua.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале