Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГоряченькое
1 августа 2024, 16:33
2024-08-01
«Невеликі та середні провайдери є рушієм прогресу». Директор інтернет-провайдера з Краматорська не погодився з аргументами Гетманцева про «сірий» ринок інтернет-зв'язку
Микола Кучерук, директор інтернет-провайдера Elite-Line з Краматорська, опублікував розлогу відповідь голові Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данилу Гетманцеву, який раніше заявив, що через «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків.
Микола Кучерук, директор інтернет-провайдера Elite-Line з Краматорська, опублікував розлогу відповідь голові Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данилу Гетманцеву, який раніше заявив, що через «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків.
За словами Кучерука, Гетманцев без «всяких аргументів» стверджує про те, що інтернет-провайдери не сплачують податки, купують сіре обладнання, мають гіршу якість і не дбають про персональні дані абонентів.
Директор Elite-Line вказав, що голова комітету вказав неточні цифри (понад 4500) кількості провайдерів в Україні. Він наводить цифру в 3182 провайдери, які мають хоч одного абонента, і зауважив, що з них 1960 зареєстровані, як ФОП, а 1222 — ТОВ.
«455 з 456 перевірених в Опендатабот ФОП, внесених у реєстр провайдерів/операторів, використовували Спрощену систему оподаткування (ССО), тому можна прийняти, що всі 1960 ФОП з реєстру використовують ССО. 303 з 784 перевірених в Опендатабот ТОВ, внесених в реєстр провайдерів/операторів, використовували ССО», — вказує Кучерук.
Він також відмітив неточності в аргументах Гетманцева щодо доходів, оподаткування й інвестицій в обладнання серед провайдерів. «Давайте відповімо на просте питання — якщо чотири оператори вклали 70% капітальних інвестицій — то чому не працює інтернет від „Київстару“ в період блекаутів? А у „Волі“? Якщо такі великі суми інвестицій — то чому в купи „сірих операторів“, яких так не любить Гетманцев — черги на підключення майже до кінця року?», — запитує Микола Кучерук.
За його словами, більшість абонентів на технології PON в Україні — це клієнти невеликих та середніх провайдерів, які використовують ССО (спрощену систему оподаткування).
«Невеликі та середні провайдери охоплюють у рази більше віддалених куточків України та малонаселених районів міст, ніж великі гравці. Вони готові працювати у селищах та малоповерхових будинках, куди великі гравці не зацікавлені вкладати гроші», — говорить директор Elite-Line.
Він пояснив, що спрощена система оподаткування дає змогу невеликим провайдерам займатись розвитком власних мереж, а не «витрачати час на адміністрування податків». Кучерук нарікає на демпінг із боку великих гравців, який «дуже шкодить розвитку ринку телекомунікацій» в Україні.
«Найбільший оператор за кількістю клієнтів — ПрАТ „Київстар“ через найнижче АРПУ — майже не платить податків з фіксованого зв’язку, не вкладається в сучасні технології (має мінімальну кількість клієнтів на технології PON)», — стверджує Кучерук.
Директор Elite-Line також говорить, що «великі гравці не можуть швидко реагувати на кризові ситуації» й повільно відновлюють пошкоджені лінії після обстрілів».
«Великі гравці дуже багато часу не працюють під час надзвичайних подій. Бо в їхніх реаліях у них перестала працювати лише невеличка ділянка їхньої мережі й невеликий відсоток від загальної абонентської бази. У той час як для невеличких і середніх провайдерів будь-яке пошкодження мережі є суттєвим. І вони в рази швидше й оперативніше відновлюють зв’язок», — вважає Микола Кучерук.
Телеком-оператор із Краматорська запитав у Мінцифри, як боротися з проблемою блокування інтернет-сервісів на вільній частині Донецької області. Що відповіли у міністерстві
Боевая гигиена. Чем опасен WiFi на передовой, и почему иногда прилетает по Starlink: объясняет айтишник
Владимир Степанец, Senior Systems Architect в EPAM Poland написал обширный пост-объяснения о том, чем опасен интернет на передовой и почему раздавать его не стоит как из терминалов Starlink, так и со смартфона.
Публикуем его доводы, правила и советы.
Для айтишников – хоть звезду с неба. Закарпатье присоединят к румынскому интернету
С начала войны в Закарпатье переехало большое количество IT-специалистов. Сейчас их в регионе уже около 35 000. А было две. Переселенцы должны были решать на новом месте много бытовых проблем, например, найти жилье, рабочее место, стать на учет в военкомат.
Как россия захватывает украинский интернет в Херсоне, и кто за этим стоит: расследование Wired
россия захватывает украинский интернет. В оккупированной Украине пользователей российского интернета подвергают мощной цензуре и мониторингу. Как устроена эта система, рассказывает Wired. dev.ua пересказывает самое интересное из материала.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале