Тарас Чмут: «Мінімум 4 лідери ринку з виготовлення БПЛА винесли виробництво за кордон, вони не повернуться назад»
В чому полягає проблема з реалізацією продукції в Україні.
В чому полягає проблема з реалізацією продукції в Україні.
Керівник фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в інтерв’ю YouTube-каналу Pressing розповів про перенесення виробничих потужностей за кордон з боку деяких виробників БПЛА.
«У нас мінімум 4 лідери ринку винесли виробництво за кордон і хто би та що не казав, вони не повернуться сюди. Вони будуть працювати в Польщі, Чехії, Словаччинні та інших країнах», — сказав Тарас Чмут.
Він пояснив, що тамтешнє виробництво українських компаній — це вже виробництво і техніка країни НАТО, яка вирощена і адаптована на повномасштабній війні з рф.
«На фоні західних виробів це дешеві і працююча техніка. На неї буде запит і її будуть продавати. Робочі місця, інженери, досвід, податки будуть лишатися там, на жаль», — додав Тарас Чмут.
На його думку, так відбулося через неможливість подібних продажів з України. Тому якщо не відкрити експорт, відсоток таких компаній буде збільшуватися.
«Звичайно, це буде подаватися, як безпека виробництва, або спрощення логістики. Але ми всі розуміємо, що метою будь-якого бізнесу є заробіток, який відбувається через продажі. Він відбувається на внутрішньому чи зовнішньому ринках. Внутрішній ринок обмежений, зарегульований, подекуди складний і корупційний. Зовнішній не набагато легший, але прибуток там в рази більший. Наприклад, комплекс БПЛА, який у нас продається за $220 000, за кордоном може коштувати $500 000», — підсумував Тарас Чмут.
Нагадаємо, що наприкінці липня сасновник та CEO компанії Skyeton, яка виробляє розвідувальні комплекси ACS‐3 (Raybird‐3), Олександр Степура розповів про запуск виробництва у Словаччині.