😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоЗброя
29 липня 2024, 10:02
2024-07-29
«Створили на випадок, якщо в Україні по нас прилетить». Українська компанія Skyeton розгорнула виробництво БпЛА в Словаччині
Засновник та CEO компанії Skyeton, яка виробляє розвідувальні комплекси ACS‐3 (Raybird‐3), Олександр Степура розповів про запуск виробництва у Словаччині. В нього вже інвестували $3,5 млн.
Засновник та CEO компанії Skyeton, яка виробляє розвідувальні комплекси ACS‐3 (Raybird‐3), Олександр Степура розповів про запуск виробництва у Словаччині. В нього вже інвестували $3,5 млн.
Комплекси Raybird перебувають на озброєнні ЗСУ з 2018 року. Вартість одного комплексу, що складається з трьох літаків, переносної наземної станції керування, антенної системи, пускової установки, а також камери, фотоапарата, радарів, — $1,2 млн, пише Forbes Україна.
Raybird можуть перебувати у повітрі 28 годин і долати відстань до 2500 км на висоті до 4500 м. Лише 5 компаній у світі можуть виробляти БпЛА зі схожими характеристиками, але їхні продукти значно дорожчі за український. З лютого 2022 по травень 2024 сили оборони України замовили у Skyeton понад 75 розвідувальних комплексів.
Виробництво безпілотників Raybird у Словаччині розпочалося навесні 2024 року — для нього компанія орендує приміщення на 1000 кв. м. У запуск виробництва інвестували $3,5 млн. «Створили на випадок, якщо в Україні по нас прилетить», — говорить Олександр Степура.
Українські потужності Skyeton дозволяють виробляти приблизно 100 систем на рік, але завантажені держзамовленнями лише наполовину. Генштаб, за словами колишнього топменеджера Skyeton, оцінює потребу в системах, що здійснюють дальню розвідку, в 140 систем на рік.
Окрім заводу дронів, підприємець задублював у Словаччині ще один бізнес — виробництво модульних будинків Homers. Ідея виникла, коли близько 30 співробітників Степури втратили житло у 2022 через російське вторгнення. У 2023 році Homers відпрацювала технологію створивши 60 будинків.
Словацький завод здатний побудувати 25 розвідувальних систем на рік, а після закриття раунду інвестицій потужності будуть збільшені вчетверо. Під розширення Skyeton зараз залучає $15 млн інвестицій.
Через воєнний стан комплекси Raybird не можуть бути експортовані за кордон, а кінцева ціна обмежена 25% націнки. Окрім цього, у ціну неможливо вкласти витрати на розробку. Завод у Словаччині не підпадає під ці обмеження, а також відкриває більше можливостей на світовому ринку.
«У Skyeton є давня мрія, щоб країни Європейського Союзу і НАТО купували їхні військові літачки», — розповів директор консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. Відзначається, що безпілотні комплекси можна використовувати й для цивільних цілей — обстежування газогонів, ліній електропередачі, мапування місцевості.
Раніше командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський розповів про переваги українських безпілотних засобів над російськими. На його думку, українські дрони не поступаються, а то й переважають за кількістю БпЛА окупантів.
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі